Minister rodziny: wypłaty środków w ramach 500+ i 13. emerytury nie są zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 07:27
- Świadczenia, które do tej pory były przyznane, w żaden sposób nie są zagrożone. Wspomniane środki są zabezpieczone w budżecie państwa - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Minister rodziny o wypłatach środków w ramach 500+ i 13. emerytury w dobie pandemii (Sygnały dnia/Jedynka)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Świadczenia, które do tej pory były przyznane, czyli zarówno 500+, Dobry Start, 13. emerytura czy zwaloryzowane świadczenia emerytalno-rentowe nie są zagrożone. Budżet państwa na ten rok był zrównoważony i zabezpieczał środki na te wydatki. Dbamy o rodziny i seniorów. Wiemy też, że pracownicy i gospodarka potrzebują silnego strumienia środków. Te zapewnia "tarcza antykryzysowa" - powiedziała Marlena Maląg.

1200_Maląg_TT.jpg
Minister rodziny: nie zabraknie środków na dofinansowanie miejsc pracy

Minister rodziny dodała, że wsparcie, które jest zaproponowane w "tarczy" powinno być zaakceptowane ponad podziałami. Dziś zajmie się nim Senat. - Zależy nam na tym, by wynagrodzenia były wypłacane i by gospodarka po okresie pandemii mogła intensywnie ruszyć. To potężne zadanie, ale jesteśmy do tego przygotowani - dodała Marlena Maląg.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący:  Katarzyna Gójska
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 07.15

koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 21:20
Rodzicom dzieci do 8. roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń