Tomasz Siemoniak: wybory nie mają żadnego sensu. Grożą życiu i zdrowiu milionów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:33
- Mamy nadzwyczajną sytuację i ta sytuacja wymaga stanu klęski żywiołowej bądź innego stanu nadzwyczajnego, a nie rozważań wyborczych - komu szanse rosną, a komu nie rosną – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł, wiceprzewodniczący PO.
Audio
  • Tomasz Siemoniak: wybory nie mają żadnego sensu (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Tomasz Siemoniak przekonywał w "Sygnałach Dnia", że obecnie z powodu epidemii koronawirusa w Polsce nie jest prowadzona przed majowymi wyborami prezydenckimi kampania wyborcza i jedynie prowadzi ją Andrzej Duda.

fogiel_1200.png
Wicerzecznik PiS o dacie wyborów: głęboko wierzymy, że do 10 maja sytuacja się poprawi

- Te wybory nie mają żadnego sensu. Grożą życiu i zdrowiu milionów Polaków – zaznaczył poseł PO.

Gość radiowej Jedynki przekonywał, że temat wyborów w ogóle nie jest przez Polaków dyskutowany, gdyż rozmawiają oni przede wszystkim "o zdrowiu, martwią się o najbliższych, o pracę, o to, co będzie jutro". - Każda wyborcza kalkulacja jest absurdalna w takim czasie – ocenił.

Tomasz Siemoniak zapewnił przy tym, że jeśliby doszło do przesunięcia wyborów prezydenckich na inny termin, to nie dojdzie do zmiany kandydata tego ugrupowania i nadal będzie nim Małgorzata Kidawa-Błońska.

Poseł PO odniósł się również do pomysłu głosowania korespondencyjnego, mówiąc, że zagadnienie to może być przedmiotem rozważań, ale nie w obecnej sytuacji, gdyż dziś, w jego odczuciu, "jest to polityczna awantura". - Jest to kompletnie nierealistyczne, żeby na taką skalę w czasie epidemii przeprowadzać wybory – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Tomasz Siemoniak (PO)

Data emisji: 01.04.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wpadka Kidawy-Błońskiej. "Nie powiedziałam, że życie jest ważniejsze od konstytucji"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:26
Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadała na czacie na pytania internautów. Jeden z nich zapytał kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na prezydenta czy prawdą jest to, że powiedziała, iż "konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Politycy opozycji wykorzystują ten niepokój". Publicysta o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 19:15
- Rządzący są w trudnej sytuacji. Wszyscy, którzy stają w obliczu tego kryzysu, czują panikę. Czują obawę, że ta pomoc może nie wystarczyć. Z drugiej strony są politycy opozycji, którzy wykorzystują ten niepokój i obiecują dużo, dużo więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). W "Debacie Dnia" wziął również udział publicysta "Super Expressu" Tomasz Walczak.
rozwiń zwiń