"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 08:24
- Wydanie tych albumów to przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Audio
  • Krzysztof Czabański: upamiętnienie ofiar katastrofy w Smoleńsku jest oczywiste wobec ludzi, którzy działają na rzecz interesu państwowego (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: PR1
ALBUM SMOLENSK 1200.jpg
10. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia

Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa albumy stanowiące fonograficzny i edytorski wyraz narodowej pamięci. To "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja".

10. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia >>>

- To jest przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych. Dla mnie te albumy to również sprawa osobista. Śp. prezydent Lech Kaczyński był bliskim kolegą w różnych działaniach publicznych i politycznych, był kimś niesłychanie bliskim, osobą niezwykle znaczącą - mówił Krzysztof Czabański.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że albumy "mają również aspekt bardzo osobisty". - Wspomnienie różnych sytuacji w których miałem zaszczyt uczestniczyć - mówił. - Upamiętnienie ofiar katastrofy w Smoleńsku jest oczywiste wobec ludzi, którzy działają na rzecz interesu państwowego - podkreślił.

smoleńsk1200.jpg
Na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominamy ofiary katastrofy smoleńskiej.

Polityk, który działał na rzecz polskiej racji stanu

- W przypadku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego mieliśmy do czynienia z politykiem wyjątkowym w naszej historii od 1945 roku, który działał na rzecz polskiej racji stanu i naszego interesu państwowego - zaznaczył.

- W przemówieniach śp. Lecha Kaczyńskiego zebranych w albumie Polskiego Radia jest bardzo aktualne przesłanie dla polskiej polityki, że jako kraj musimy być silni, niezależni i walczyć o swoją pozycję w Europie i na świecie - mówił przewodniczący RMN.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 08.14

pb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uroczystości rocznicowe w Smoleńsku. Sasin: weźmie w nich udział delegacja czysto państwowa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:04
Niespełna 50-osobowa delegacja uda się do Smoleńska na obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. - Na uroczystości rocznicowe do Smoleńska pojedzie delegacja czysto państwowa, obejmująca osoby pełniące funkcje publiczne, w tym m.in. premiera - powiedział wicepremier Jacek Sasin. Według niego zamiar udania się do Smoleńska miał Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą skromne, ale godne". Szef KPRM o planie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:38
- Wkrótce rząd przedstawi plan wizyty w Smoleńsku. Dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą skromne, ale godne - powiedział w Sejmie szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wciąż widać wyrwę po tych, którzy zginęli 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 14:53
- Katastrofa smoleńska była wielką narodową traumą - podkreślił prezydent w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". - Chociaż minęło 10 lat od tej tragedii, to przeżywam ją mocno i widzę wyrwę, jaka została po tych, którzy zginęli - mówił Andrzej Duda.
rozwiń zwiń