Elżbieta Rafalska: Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 07:30
- Rząd od początku zapewniał, że nawet w dobie pandemii obroni 500+, a prezydent to przypieczętował. Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Elżbieta Rafalska, europoseł PiS i b. minister pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Elżbieta Rafalska o programach społecznych w dobie koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)
Europoseł PiS Elżbieta Rafalska
Europoseł PiS Elżbieta RafalskaFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

- Zobowiązuję się, że jeżeli nadal będę prezydentem, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji programu 500+ i podwyższenia wieku emerytalnego. Jestem za "Polską plus" - zapewnił Andrzej Duda podczas konferencji prasowej, na koniec której podpisał deklarację "Obronimy Polskę Plus".

Czytaj więcej
duda500 1200.jpg
Prezydent: kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent: gwarantuję utrzymanie wszystkich programów społecznych

Elżbieta Rafalska zauważyła, że programy społeczne wprowadzone przez PiS niosą za sobą wiele korzyści nie tylko demograficznych. - 500+ ma długotrwały wpływ na naszą ekonomię. To wsparcie jest niezbędne dla polskich rodzin, ale tego potrzebuje też polska gospodarka - stwierdziła europoseł PiS. 

Gość radiowej Jedynki zaznaczyła, że ogromna część pieniędzy z programów społecznych jest wydawana w Polsce. - Przez lata działania 500+ zbudowały się konkretne nawyki konsumpcyjne i byśmy chcieli to utrzymać, bo gospodarka będzie tych środków potrzebowała. Deklaracje prezydenta Andrzeja Dudy są więc bardzo ważne - powiedziała b. minister pracy i polityki społecznej.

Polityk Zjednoczonej Prawicy podkreśliła również, że osoby starsze i dzieci - "to były te grupy wiekowe, którymi prezydent zawsze szczególnie się zajmował".

"Prywatyzacja nie jest dobrym rozwiązaniem"

Elżbieta Rafalska odniosła się też do sytuacji w Polsce w związku z pandemią koronawirusa, która szczególnie niebezpieczna jest dla seniorów i osób przewlekle chorych. - Prywatyzacja części usług opiekuńczych nie jest dobrym rozwiązaniem. Przy tym kierunku trzeba trzymać się równowagi między usługami publicznymi a prywatnymi. W sytuacjach zagrożenia to państwo ma zawsze kluczowe narzędzia w rękach - mówiła europoseł PiS.

- Dzisiaj trzeba nadzwyczajnie osłaniać Domy Pomocy Społecznej, bo światowe doświadczenia pokazują, że tam są główne ogniska zakażeń - dodała gość radiowej Jedynki.

Czytaj więcej
DPS 1200.jpg
"Część samorządów usiłuje przerzucić odpowiedzialność na rząd". Rzecznik PiS ws. Domów Pomocy Społecznej

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] 140 nowych przypadków koronawirusa, łącznie ponad 9,5 tys. Zmarło kolejnych 18 osób

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Piotr Gociek
Gość: Elżbieta Rafalska (europoseł PiS)
Data emisji: 21.04.2020
Godzina emisji: 7:15

jp/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: gwarantuję utrzymanie wszystkich programów społecznych

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 11:04
- Zobowiązuję się, że jeżeli nadal będę prezydentem, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji programu 500+ i podwyższenia wieku emerytalnego. Jestem za "Polską plus" - zapewnił Andrzej Duda podczas konferencji prasowej, na koniec której podpisał deklarację "Obronimy Polskę Plus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 02:50
"Precz z manipulacją i kłamstwem; kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+" - napisał w nocy z poniedziałku na wtorek na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Zamieścił fragment wywiadu, w którym był pytany, czy dopuszcza możliwość, aby osoby zamożne nie otrzymywały świadczenia.
rozwiń zwiń