Szef MEN: otwarcie szkół zależy od opinii ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 08:29
- Szkoły działają, jednak w formule kształcenia na odległość, tak też dzieje się w większości krajów europejskich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, szef MEN.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dariusz Piontkowski pap 1200.jpg
"Zagrożenie epidemiczne mniejsze niż w sklepie". Szef MEN o maturach

W związku z epidemią koronawirusa, od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Lekcje prowadzone są zdalnie. Przesunięte zostały też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty, który miał być przeprowadzony w kwietniu oraz matur, które miały rozpocząć się 4 maja.

"Uczniowie i nauczyciele tęsknią do tradycyjnej formuły"

- Szkoły działają, jednak w formule kształcenia na odległość, tak też dzieje się w większości krajów europejskich, choć wiem, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele tęsknią do tej tradycyjnej formuły. Decyzję w sprawie przywrócenia nauki stacjonarnej będziemy podejmowali za 2-3 tygodnie. Dziś jeszcze nie wiem, czy uruchomimy szkoły w pełni. To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia - przyznał Dariusz Piontkowski.

Szef MEN stwierdził, że obecnie "jesteśmy w trakcie opracowywania zasad, jak ma się odbywać bezpieczny egzamin". - Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy w stanie to opublikować - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Gość: Dariusz Piontkowski (szef MEN)
Data emisji: 11.05.2020
Godzina emisji: 08.15

dn

Czytaj także

Szef MEN: część samorządów, powiązanych z PO, założyła, że nie będzie otwierała żłobków i przedszkoli

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 07:23
- 6 maja otwieramy żłobki i przedszkola. To samorząd decyduje, czy jest taka potrzeba i czy jest to możliwe pod względem sanitarnym. Wydaje mi się, że część samorządów - zwłaszcza tych z dużych miast, powiązanych politycznie głównie z PO - z góry założyła, że nie będzie otwierała żłobków i przedszkoli - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie żłobków i przedszkoli. Szef MEN: dajemy wolną rękę organowi prowadzącemu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:29
- Chcemy, by dzieci i kadra pedagogiczna byli bezpieczni w placówkach, stąd szczegółowe wytyczne ministra zdrowia i GIS dla przedszkoli – podkreśla szef MEN Dariusz Piontkowski w rozmowie opublikowanej w środę w "Dzienniku Gazecie Prawnej”.
rozwiń zwiń