"Uczyń z życia arcydzieło". Specjalny portal z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 10:45
W poniedziałek, 18 maja, przypada 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało portal internetowy JP2Online. Prace nad projektem trwały od 2016 roku. 
Audio
  • JP2Online - specjalny portal z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (Sygnały dnia/Jedynka)
Św Jan Paweł II
Św Jan Paweł IIFoto: Shutterstock/Alessia Pierdomenico

- Portal to wyszukiwarka materiałów tematycznie związanych z Janem Pawłem II. Na portalu słuchacze znajdą multimedia, fotografie, filmy, dokumenty, teksty papieskie, artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II Joanna Korzeniewska. - Portal powstał w wyniku współpracy z ponad 30 partnerami, wśród których są takie instytucje jak Archiwa Państwowe, Instytut Pamięci Narodowej czy Polskie Radio - dodaje. 

czytaj więcej
jan_paweł_ok.jpg.jpg
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Polskim Radiu

Testament Jana Pawła II

Jak zaznacza dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Michał Senk, hasłem przewodnim przypadającej 18 maja setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły będą słowa papieża Jana Pawła II z listu do artystów z 1999 roku "Uczyń z życia arcydzieło".

- Jest to cytat zaczerpnięty z listu do artystów Jana Pawła II. Użył wtedy słów: "Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia. Człowiek na uczynić z niego arcydzieło sztuki". My skoncentrowaliśmy się właśnie na tym, jaki testament pozostawił nam Jan Paweł II. Jesteśmy mu wdzięczni za wskazówki, które nam pozostawił, jak my powinniśmy pięknie żyć, wzrastać w tej jego myśli i twórczości - wyjaśnia dyrektor.

Wielka rola w historii

Jak podkreśla biograf papieski, Roco Buttiglione, inauguracja portalu to okazja, by przypomnieć, jak wielką rolę w historii najnowszej odegrał św. Jan Paweł II.

Portal będzie dostępny od 18 maja po polsku i po angielsku. Centrum pracuje nad wersją hiszpańsko- i ukraińskojęzyczną.

***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Karolina Rożej

Materiał: Maciej Walecki

Data emisji: 13.05.2020

Godzina: 6.46

kh

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instytut Kultury św. Jana Pawła II. Nowa instytucja naukowa powstaje w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 06:58
W setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, 18 maja, na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie - Angelicum - rozpocznie działalność Instytut Kultury św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń