III etap odmrażania gospodarki. Marlena Maląg: najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:00
- Warunki korzystania z restauracji czy kawiarni są głęboko przez nas przemyślane. W ten sposób, abyśmy korzystając z tych miejsc, sami byli bezpieczni - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do kwestii III etapu odmrażania gospodarki.
Audio
  • Marlena Maląg o III etapie odmrażania gospodarki i wsparciu rządu dla przedsiębiorców (Sygnały dnia/Jedynka)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Rząd ogłosił w środę kolejny etap znoszenia ograniczeń epidemicznych. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, "od 18 maja, przestrzegając odpowiedniego reżimu sanitarnego, będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne". To także data otwarcia lokali gastronomicznych, również z utrzymaniem reżimu. - Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da - wskazał premier. Aby zachować tu reżim, przy stoliku będzie mogła siedzieć tylko jedna osoba na cztery metry kwadratowe.

iii etap 663.jpg
Kolejny etap znoszenia ograniczeń. Zobacz, co zmieni się od 18 maja

Marlena Maląg odnosząc się do III etapu odmrażania gospodarki, podkreśliła, że "najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo". - Warunki korzystania z restauracji czy kawiarni są głęboko przez nas przemyślane. W ten sposób, abyśmy korzystając z tych miejsc i dając możliwość zarobienia prowadzącym takie lokale gastronomiczne, sami byli bezpieczni - zaznaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"Przedsiębiorcy otrzymali już ponad 8 mld zł wsparcia"

Jak dodała, pieniądze w ramach finansowego wsparcia pochodzącego z tarczy antykryzysowej, właściciele lokali gastronomicznych mogą przeznaczać na opłatę czynszów. - Przede wszystkim chodzi o to, żeby przedsiębiorcy mogli zachować płynność finansową przy jednoczesnym zachowaniu liczby miejsc pracy. Przecież za wnioskami o dofinansowanie stoją tak naprawdę konkretni pracownicy i ich rodziny - podkreśliła. - I właśnie na wsparcie miejsc pracy do polskich przedsiębiorców trafiło już ponad 8 mld zł - dodała.

PAP Łukasz Szumowski 7 1200.jpg
Minister zdrowia: apeluję o trzymanie się reguł sanitarnych, bardzo dużo zależy od nas

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

GośćMarlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 07.40

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Ponad 13 mln zł dodatkowego wsparcia dla urzędów pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 06:57
- Przeznaczyliśmy dodatkowe ok. 13,5 mln zł dla urzędów pracy na realizację przez nie zadań przewidzianych w tarczy antykryzysowej - przekazała minister pracy Marlena Maląg. Zależy nam na tym, aby wsparcie jak najszybciej trafiało do firm i pracowników - dodała. Z danych MRPiPS wynika, że do przedsiębiorców trafiło już ponad 6,24 mld złotych z tytułu wsparcia z różnych instrumentów tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Sprawdź, ile pieniędzy otrzymały już krajowe firmy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 19:25
Ponad 18 mld zł z tarczy finansowej trafiło już na konta firm - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń