Piotr Müller: mamy szansę przejść przez kryzys w najmniej bolesny sposób ze wszystkich krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 07:29
- Analizy przygotowywane przez duże międzynarodowe banki i inne instytucje pokazują, że Polska ma szansę, jeżeli tak będzie wyglądała sytuacja, jak w tej chwili, przejść przez kryzys w najmniej bolesny sposób ze wszystkich krajów UE - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Audio
  • Piotr Müller o pomocy dla firm i przedsiębiorstw w czasie pandemii koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

morawiecki 663 free.jpg
"To nie jest nasze ostatnie słowo". Premier dziękuje prezydentowi za współpracę przy tworzeniu tarczy

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli we wtorek w konferencji pt. "Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju". Konferencja z przedsiębiorcami - przedstawicieli różnych sektorów gospodarki - dotyczyła wsparcia w związku z kryzysem spowodowanym przez epidemię koronawirusa.

Zdaniem rzecznika rządu "projekt ustawy, który dzisiaj będzie przedmiotem Rady Ministrów dotyczy m.in.dodatkowego wsparcia w postaci kredytów, których odsetki będą spłacane przez budżet państwa, a także pewnych rozwiązań dla samorządów tak, aby mogły one w bardziej elastyczny sposób podchodzić do swoich finansów, a później podejmować działania w celu ochrony przedsiębiorców lokalnych, np. przekierowywać dodatkowe środki finansowe dla restauracji lub obniżać im niektóre wymiary opłat".

"W Warszawie są firmy, które nie otrzymały pomocy ze względu na opieszałość prezydenta miasta"

- W wielu samorządach nie ma problemu z realizacją zadań wynikających z tarczy antykryzysowej, tylko trzeba podejść do tego w sposób profesjonalny. W Warszawie są liczne firmy, które nie otrzymały pomocy ze względu na opieszałość urzędników, a tak naprawdę prezydenta miasta, który nie wspomógł tych urzędników - mówił Piotr Müller.

Polityk przyznał, że "analizy przygotowywane przez duże międzynarodowe banki i inne instytucje pokazują, że Polska ma szansę - jeżeli tak będzie wyglądała sytuacja, jak w tej chwili - przejść przez kryzys w najmniej bolesny sposób ze wszystkich krajów UE". 

Więcej w nagraniu audycji.

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 7.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia COVID-19. Marlena Maląg: wypłacono ponad 5 mld zł na ratowanie miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:25
- Pomagamy przetrwać ten trudny czas. Od państwa płynie realna pomoc dla zachowania miejsc pracy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń