Wypłata mikropożyczek. Minister rodziny: zainteresowanie jest duże

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:20
- Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą odpowiedzialną w Warszawie za realizację mikropożyczek i głęboko wierzymy, że w trosce o naszych przedsiębiorców, zadanie to będzie realizowane sprawnie, tak, aby ci mali przedsiębiorcy jak najszybciej pieniądze otrzymali - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Marlena Maląg o wypłacie świadczeń w ramach tarczy antykryzysowej (Jedynka/Sygnały dnia)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marlena Maląg w "Sygnałach dnia" mówiła o realizacji działań zawartych w tarczy antykryzysowej i wypłacie świadczeń. 

11 mld zł z tarczy antykryzysowej

muller piotr PR1 1200.jpg
Piotr Müller: mamy szansę przejść przez kryzys w najmniej bolesny sposób ze wszystkich krajów UE

- Wszystkie środki, które z tarczy antykryzysowej zostały już do pracodawców przekazane na ochronę miejsc pracy, to jest ponad 10 mld zł, właściwie można dziś powiedzieć, że jest to blisko 11 mld zł - powiedziała minister. - Każdego dnia sukcesywnie pieniądze są wypłacane - podkreśliła.

Marlena Maląg wskazała, że wypłacono już ponad 631 tys. świadczeń postojowych na kwotę ponad 1 mld 250 mln zł. Poinformowała, że bardzo duże jest zainteresowanie mikropożyczkami, które są realizowane przez powiatowe urzędy pracy. Jak powiedziała, "na chwilę obecną wypłacono 707 tys. tych mikropożyczek na kwotę 3,5 mld zł".

Realizacja wypłat

Gość Jedynki przypomniała, że "PUP mają zabezpieczone w pełnym zakresie według swoich zapotrzebowań środki na realizację tego instrumentu, ale także na obsługę tego zadania".  - Jeżeli chodzi o efektywność wypłacania, różnie wygląda to w samorządach - przyznała, precyzując, że małe miejscowości działają sprawnie, w dużych z realizacją jest różnie.

morawiecki 663 free.jpg
"To nie jest nasze ostatnie słowo". Premier dziękuje prezydentowi za współpracę przy tworzeniu tarczy

- Warszawa ma bardzo małą dynamikę realizacji tego zadania - powiedziała Marlena Maląg i podkreśliła, że sytuacja jest cały czas monitorowana. - Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą odpowiedzialną w Warszawie za realizację i głęboko wierzymy, że w trosce o naszych przedsiębiorców, zadanie to będzie realizowane sprawnie, tak aby ci mali przedsiębiorcy jak najszybciej pieniądze otrzymali - dodała.

Minister mówiła też o ewentualnym wzroście zasiłku dla bezrobotnych i programie Senior+.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 07.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Marlena Maląg: udało się ochronić ponad 3 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 03:22
- Dzięki pomocy udzielanej przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej udało się do tej pory ochronić ponad 3 mln miejsc pracy - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

III etap odmrażania gospodarki. Marlena Maląg: najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:00
- Warunki korzystania z restauracji czy kawiarni są głęboko przez nas przemyślane. W ten sposób, abyśmy korzystając z tych miejsc, sami byli bezpieczni - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do kwestii III etapu odmrażania gospodarki.
rozwiń zwiń