"Chcielibyśmy, aby wnioski były rozpatrywane sprawnie". Marlena Maląg o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 07:33
- Chcielibyśmy, by przedsiębiorcy otrzymali wsparcie sprawnie, a miejsca pracy zostały ochronione - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Marlena Maląg o tarczy antykryzysowej (Sygnały dnia/Jedynka)
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznejFoto: PR1

Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny, apelowała do Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, o przyspieszenie wypłacania środków dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. 

President Andrzej Duda mid-20524118.jpg
Prezydent na Śląsku: sytuacja epidemiologiczna jest opanowana, razem pokonamy kryzys

W Programie 1 Polskiego Radia Maląg była pytana o to, czy otrzymała w tej sprawie odpowiedź. - Od 1 kwietnia, kiedy ruszyło składanie wniosków w ramach tarczy antykryzysowej, zauważamy bardzo duże zainteresowanie, jeżeli chodzi o mikropożyczki. Niepokoi nas jednak sytuacja w Warszawie. Wczoraj mieliśmy tutaj rozpatrzonych 9 proc. tych wniosków. Dziś jest ich 11 proc. - powiedziała szefowa resortu rodziny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Za nami wiele godzin negocjacji". Premier o decyzji KE ws. polskiego programu wsparcia przedsiębiorców

- Dziś zamierzam poprosić o spotkanie z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie, aby porozmawiać o tym, jakiego jeszcze wsparcia potrzebują, ponieważ we wniosku uprościć już nic więcej nie można - dodała.

Minister podkreśliła, że rządowi zależy na tym, by wspomniane wnioski były rozpatrywane sprawnie. - Chcielibyśmy, by przedsiębiorcy otrzymali sprawnie wsparcie, a miejsca pracy zostały ochronione - podsumowała. 

Więcej w całym nagraniu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Piotr Gociek
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 26.05.2020
Godzina emisji: 07.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypłata mikropożyczek. Minister rodziny: zainteresowanie jest duże

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:20
- Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą odpowiedzialną w Warszawie za realizację mikropożyczek i głęboko wierzymy, że w trosce o naszych przedsiębiorców, zadanie to będzie realizowane sprawnie, tak, aby ci mali przedsiębiorcy jak najszybciej pieniądze otrzymali - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń