Dziemianowicz-Bąk: Lewica stoi po stronie konstytucji, po stronie wolności obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 08:30
- Apel Roberta Biedronia i całej Lewicy o to, by znieść ograniczenia wolności do zgromadzeń, nie jest dyktowany kalkulacjami politycznymi czy partyjnymi. Lewica stoi po stronie konstytucji, po stronie wolności obywatelskich - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (poseł Lewicy).
Audio
  • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Robert Biedroń swoim konsekwentnym stanowiskiem tylko zyskuje (Sygnały dnia/Jedynka)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)Foto: East News/Jacek Dominski
robert biedron 20518166 1200.jpg
Biedroń uderza w Trzaskowskiego: nie da się połączyć funkcji prezydenta miasta z funkcją kandydata

Lewica zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie zakazu zgromadzeń wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa. Kandydat tego ugrupowania na prezydenta Robert Biedroń mówił na konferencji prasowej, że prawo do demonstrowania jest jednym z podstawowych praw obywatelskich.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która była gościem Programu 1 Polskiego Radia, zaznaczyła, że "Lewica stoi po stronie konstytucji, po stronie wolności obywatelskich". - Apel Roberta Biedronia i całej Lewicy o to, by znieść ograniczenia wolności do zgromadzeń, nie jest dyktowany kalkulacjami politycznymi czy partyjnymi - stwierdziła.

"Jesteśmy w nowej rzeczywistości"

Podczas rozmowy poruszono również temat kampanii wyborczej i nadchodzących wyborów prezydenckich.

- Głównym powodem odświeżenia, restartu kampanii Roberta Biedronia jest to, że wybory, które były początkowo zarządzone na 10 maja, po prostu się nie odbyły. Jesteśmy w nowej rzeczywistości, przed nową kampanią prezydencką na nowych zasadach. Mam nadzieję, że tym razem będą to zasady demokratyczne - zaznaczyła poseł Lewicy.

Dziemianowicz-Bąk stwierdziła, że "Rafał Trzaskowski otrzymuje w sondażach »premię za nowość«". - Takie "fascynacje" nie trwają długo. Robert Biedroń swoim konsekwentnym stanowiskiem, konsekwentnym trwaniem przy programie tylko zyskuje - zaznaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)
Data emisji: 26.05.2020
Godzina emisji: 08.15

PR1/IAR/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: wybory prezydenckie będą miały charakter mieszany

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:28
- Dzisiaj jest szansa, że wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone. Najprawdopodobniej będzie to termin 28 czerwca, zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą i będą miały charakter mieszany - mówił w "Sygnałach Dnia" Krzysztof Gawkowski, poseł Lewicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski: wejście Trzaskowskiego jest pocałunkiem śmierci dla Biedronia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:16
- Rafał Trzaskowski niejednokrotnie puszczał oko do wyborców lewicy. Ci centrowo-lewicowi przekonają się do niego jako do kogoś z większymi szansami na wejście do II tury wyborów prezydenckich niż Robert Biedroń - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, publicysta i politolog. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej" i publicysta Miłosz Lodowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewica nie ma zamiaru iść drogą KO. Kulasek: w trakcie wyścigu zaprzęgu się nie zmienia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:19
- Jesteśmy stali w uczuciach i stali w poglądach. Od początku postawiliśmy na jedynego progresywnego, lewicowego kandydata, którym jest Robert Biedroń i tego się trzymamy - powiedział Marcin Kulasek. Poseł Lewicy na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się do spekulacji wskazujących na możliwość wymiany kandydata tego środowiska w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń