Wybory 28 czerwca? Przewodniczący Nowoczesnej: jesteśmy gotowi na każdy termin

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 08:34
- Wybory prezydenckie powinny być jak najszybciej ogłoszone - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej. Pytany o datę 28 czerwca stwierdził, że jego ugrupowanie jest gotowe na każdy termin.
Audio
  • Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka o wyborach prezydenckich (Jedynka/Sygnały dnia)
Adam Szłapka
Adam SzłapkaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Adam Szłapka, poseł Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący Nowoczesnej, powiedział w Jedynce, że nie rozumie, dlaczego wciąż nie została opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej.


PAP Senat senatorzy opozycji 1200.jpg
Krzysztof Kubów: mimo wcześniejszych ustaleń senatorowie opozycji nie chcą szybkich prac

Pytany o przedłużające się obrady Senatu polityk mówił, że trwa procedura legislacyjna, została zgłoszona poprawka, którą wniosła senator Lewicy, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Zakłada ona, że ustawa wejdzie w życie 6 sierpnia. Jak stwierdził gość Jedynki, są konstytucjonaliści, którzy uważają, że wybory powinny się odbyć po tym, gdy wygaśnie kadencja.

Poseł KO zaznaczył, że przede wszystkim wybory powinny być bezpieczne, ale także zgodne z konstytucją. Ocenił, że dobrze, iż wybory nie odbyły się w trybie tylko korespondencyjnym.

Wybory 28 czerwca?

Pytany o to, co mówił w Jedynce szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów, że nawet gdy prace Senatu będą przeciągnięte do 12 czerwca, to i tak wybory mogą się odbyć 28 czerwca, przewodniczący Nowoczesnej potwierdził, że jego ugrupowanie jest gotowe na każdy termin.

W programie była mowa także o kampanii wyborczej, zbieraniu podpisów i telewizji publicznej.

Więcej w rozmowie.

**

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej
Data emisji: 28.05.2020
Godzina emisji: 8.15

agkm

Czytaj także

Krzysztof Kubów: mimo wcześniejszych ustaleń senatorowie opozycji nie chcą szybkich prac

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 07:41
- Jesteśmy uzależnieni od prac Senatu. Chcemy, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Niestety, senatorowie opozycji nie chcą szybkich prac mimo wcześniejszych ustaleń przy tzw. okrągłym stole - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.
rozwiń zwiń