Nielegalna zbiórka podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego. Bielan: PO sama zrobiła sobie ten kłopot

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 08:30
- W ciągu ostatnich dni wielu liderów i polityków PO, takich jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, opowiadało, że podpisy są już zbierane - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, odnosząc się do doniesień dziennikarzy o nielegalnej zbiórce podpisów przez Rafała Trzaskowskiego.
Audio
  • Adam Bielan o wyborach prezydenckich i nielegalnej zbiórce podpisów przez Rafała Trzaskowskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Bielan w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Adam Bielan w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
1200_Trzaskowski_PAP kolaż.jpg
Nielegalne zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego także w Wałbrzychu. Znamy szczegóły

Dziennikarze portalu tvp.info ustalili, że w biurze rachunkowym prowadzonym przez radną dzielnicy Praga-Południe Bożenę Manarczyk (KO) zbierane są podpisy na listach poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, mimo że jeszcze nie została ogłoszona data wyborów prezydenckich. Portal opublikował też nagranie pokazujące zbieranie podpisów.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Straszył zainfekowanymi kopertami, a sam je rozsyłał". Kaleta o działaniach Trzaskowskiego

- To żadne zaskoczenie. W ciągu ostatnich dni wielu liderów i polityków PO, jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, opowiadało, że podpisy są już zbierane. PO od wielu tygodni deklarowała, że zrobi wszystko, aby uniemożliwić zorganizowanie wyborów prezydenckich, zasłaniając się rzekomo zagrożeniem dla zdrowia rodaków w wyniku pandemii, a gdy PKW ogłosiła unieważnienie wyborów, to natychmiast wymienili kandydata, a z drugiej strony ogłosili, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia Polaków i nie trzeba organizować wyborów korespondencyjnych, tylko można tradycyjnie. PO sama zrobiła sobie ten kłopot, również przedłużaniem prac w Senacie - mówił Bielan.

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy przyznał, że "jeżeli 7 sierpnia nie będziemy mieć zaprzysiężonego prezydenta, to zapanuje chaos konstytucyjny". - Totalna część opozycji wyznaje fatalną zasadę, że im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich. Przejęcie przez opozycję Senatu przekształciło tę izbę w izbę obstrukcji i to pokazuje nam, co by się działo, gdyby przejęli Pałac Prezydencki, zwłaszcza ktoś taki jak Rafał Trzaskowski, który zasłynął w Warszawie z obstrukcji tak ważnych programów jak 500+ - dodał polityk.

Więcej w rozmowie.

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Adam Bielan (Zjednoczona Prawica)
Data emisji: 29.05.2020
Godzina emisji: 8.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielan: wybory powinny się odbyć przed upływem kadencji prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 07:24
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan powiedział, że wybory prezydenckie muszą się odbyć przed upływem kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, a więc przed 6 sierpnia. Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazał 28 czerwca jako najbardziej prawdopodobny termin wyborów.
rozwiń zwiń