Sasin: cieszę się, że opozycja wreszcie uznała, iż wybory powinny się odbyć

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 08:24
- Wybory to jest coś naturalnego w demokracji. Wszystko wskazuje na to, że 28 czerwca będzie rzeczywistym terminem wyborów - mówił w Programie 1 wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: cieszę się, że pomimo tych wszystkich zawirowań, opozycja poszła po rozum do głowy (Sygnały dnia/Jedynka)
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
senat1200pap.jpg
Senat przyjął z poprawkami ustawę regulującą zasady tegorocznych wyborów prezydenckich

Senat podjął uchwałę w sprawie ustawy o organizacji wyborów prezydenckich. W głosowaniu krótko przed północą za jej przyjęciem w całości z uwzględnieniem przegłosowanych poprawek opowiedziało się 94 senatorów. Jedna osoba była przeciw, cztery się wstrzymały.

- Cieszę się, że opozycja wreszcie uznała, że wybory powinny się odbyć. To jest coś naturalnego w demokracji. Wcześniej KO, która zorientowała się, że ma słabe szanse w wyborach w maju, postanowiła po prostu je zablokować - i zmienić kandydata. To był prawdziwy powód - tłumaczył minister.

"To groziłoby potężnym chaosem"

- Wiele wskazywało na to, że ten termin końca czerwca również będzie zagrożony. Pojawiały się sygnały od marszałka Senatu, który mówił, że opozycja ma plan, by wybory odbyły się dopiero po wygaśnięciu kadencji prezydenta. To groziłoby potężnym chaosem w Polsce. (...) Cieszę się, że pomimo tych wszystkich zawirowań opozycja poszła po rozum do głowy - stwierdził.

pałac prezydencki 1200 free
Jest konsensus w sprawie wyborów 28 czerwca? Posłowie: teraz liczą się tylko dwaj kandydaci

Jacek Sasin zaznaczył również, że wszystko wskazuje na to, iż "dzień 28 czerwca będzie rzeczywistym terminem wyborów". - To pozwoli nam wybrać prezydenta przed końcem kadencji i uniknąć potężnego chaosu i destabilizacji państwa - podkreślił.

***

Podczas rozmowy poruszono również temat inwestycji, które Jacek Sasin określił mianem "powrotu do wysokiego wzrostu gospodarczego", a także utworzenie państwowego holdingu spożywczego. Wicepremier wyjaśnił, że holding spożywczy ma połączyć dystrybucję, magazyny i przede wszystkim przetwórstwo, to co państwo jeszcze zachowało, aby dać wszystkim, którzy produkują płody rolne, możliwość uczestniczenia w konkurencyjnej grze rynkowej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 02.06.2020
Godzina emisji: 08.15

PR1/PAP/pb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Tomasz Herudziński: większość społeczeństwa chciałaby uczestniczyć w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 22:25
- Z ostatnich sondaży wynika, że Polacy chcieliby wziąć udział w wyborach prezydenckich, a w maju sytuacja - jak pamiętamy - wyglądała inaczej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie zajmą się poprawkami Senatu do ustawy wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 02:50
Około godz. 15 Sejm wznowi obrady plenarne.  Według harmonogramu, posłowie w bloku głosowań rozpatrzą uchwałę Senatu w sprawie ustawy o tegorocznych wyborach prezydenckich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: najważniejsze jest zażegnanie kryzysu, do jakiego próbowała doprowadzić opozycja

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 07:43
- Zablokowanie wyborów było celem opozycji, najważniejsze jest teraz, by odbyły się w konstytucyjnym terminie – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń