"Wynik złego przygotowania". Wiceminister o opóźnieniach w Warszawie w realizacji wniosków ws. tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 08:39
- Ktoś, kto się niewłaściwie przygotował do wypełnienia zadań, dziś ma opóźnienia – powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Odniosła się w ten sposób do opóźnień z realizacją pomocy dla przedsiębiorców w Warszawie.
Audio
  • Alina Nowak: zależy nam na ochronie miejsc pracy (Sygnały dnia/Jedynka)
Alina Nowak
Alina NowakFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- Na bieżąco przekazujemy środki na realizację tego zadania - powiedziała w radiowej Jedynce Alina Nowak, która mówiła o udzielaniu mikropożyczek przedsiębiorcom, w ramach tarczy antykryzysowej.

1200_Maląg_PR1.jpg
"Chcielibyśmy, aby wnioski były rozpatrywane sprawnie". Marlena Maląg o tarczy antykryzysowej

- Zależy nam na ochronie miejsc pracy, aby ci ludzie nie zasilili szeregu osób bezrobotnych, tylko na czas otrzymali wsparcie, które ochroni miejsca pracy - podkreśliła wiceminister. - Urząd składa zapotrzebowanie i na drugi dzień otrzymuje wsparcie finansowe - zapewniła. - Ta sama zasada powinna zadziałać w zadaniach realizowanych przez urząd, czyli wpływa wniosek od przedsiębiorcy i pomoc jest niezwłocznie udzielana - zaznaczyła polityk.

Pomoc w 5 minut

Jak mówiła wiceszefowa MRPiPS, są różne możliwości, aby w samorządzie przenieść pracowników do realizacji zadania pomocy dla przedsiębiorców. - Cały wachlarz instrumentów był przygotowany przez ministerstwo, m.in. program informatyczny, który pozwala na zrealizowanie takiego zadania w 5 minut - stwierdziła.

Wiceminister dodała, że efekty działania tarczy antykryzysowej są już widoczne. - W maju przybyło 46 tys. bezrobotnych. Ten napływ jest mniejszy niż w kwietniu, kiedy było 56 tys. Tarcza antykryzysowa więc działa. Przybywa też ofert pracy i to efekt odmrażania gospodarki - mówiła Alina Nowak w Sygnałach Dnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Krzysztof Świątek
Gość: Alina Nowak (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 04.06.2020
Godzina emisji: 07.42

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Zuber: prawdę o tym, co koronawirus zrobił polskiemu rynkowi pracy, poznamy latem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 15:43
- Obawiam się, że będzie wzrost bezrobocia w kraju, nawet dwucyfrowy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcze antykryzysowe. Konstanty Radziwiłł: ponad 9 mld zł dla przedsiębiorców na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 16:14
Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej i antykryzysowej wynosi na Mazowszu ponad 9 miliardów złotych. Mówił o tym wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na konferencji w ramach cyklu regionalnych spotkań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń