"Dyscyplina i ograniczenia". Piotr Galus o organizacji pracy siłowni i klubów fitness

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 10:00
W ramach IV etapu odmrażania gospodarki działają już siłownie, baseny, kluby fitness, parki rozrywki i sale zabaw. W siłowniach i klubach fitness może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych, a poszczególne sprzęty muszą stanąć co najmniej półtora metra od siebie.
Audio
  • Piotr Galus o organizacji pracy siłowni i klubów fitness (Sygnały dnia/Jedynka)
Piotr Galus
Piotr GalusFoto: Polskie Radio

Piotr Galus, który prowadzi poranną gimnastykę radiową mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że maseczkę ochronną do twarzy należy mieć podczas wejścia do klubu. - W momencie, kiedy pojawiamy się w recepcji klubu, siłowni maska na twarzy jest obowiązkowa - podkreślił. - Musimy chronić siebie i pracowników klubu, którzy są obecni w pomieszczeniu, natomiast osoby pracujące na recepcji mają przyłbice - dodał. 

Jeśli utrzymanie dwumetrowego dystansu nie będzie możliwe, nadal powinniśmy zasłaniać nos i usta. Zmiany dotkną także zajęcia grupowe, które odbywają się w specjalnych salach gimnastycznych. Gość "Sygnałów dnia" wyjaśnił, że w praktyce będą one nieco krótsze i niestety nie skorzystamy z części dostępnych sprzętów. - Zajęcia są krótsze o ok. 10 minut i bezpośrednio po nich klub ma 15 minut na przewietrzenie i dezynfekcję sali - informował trener. - Nie będziemy mogli korzystać ze wszystkich gadżetów sportowych m.in. rolek, gum, piłek do treningu z uwagi na to, że są to przedmioty, które ciężko zdezynfekować - dodał. Większa dyscyplina 

Ze względu na trwającą epidemię w siłowniach i klubach fitness dalej obowiązują ograniczenia. - Nie wszyscy zostaną wpuszczeni, może wejść ograniczona liczba osób w zależności od metrażu klubu - mówił Piotr Galus. 

Rozmówca Daniela Wydrycha poinformował, że w szatniach są dostępne prysznice, które będą na bieżąco czyszczone przez personel po każdym korzystającym kliencie. Jednocześnie zaznaczył, że obowiązkiem klienta jest dezynfekcja sprzętu, z którego skorzystał będąc na siłowni. - Pracownicy siłowni będą zwracać na to uwagę, aby każdy wziął butelkę z płynem i spryskał siedzisko po sobie i następnie wytarł papierowym ręcznikiem - powiedział. - To jest wielki plus "koronawirusowego" zamieszania, że będziemy dbali o czystość  i higienę - zauważył trener. 

Piotr Galus na antenie radiowej Jedynki podkreślał również, że powrót na siłownię powinien zacząć się od łagodniejszych ćwiczeń.


Wytyczne dla nowo uruchamianych branż można znaleźć na  stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/rozwoj/wytyczne-dla-branz. 


wytyczne dla branż  

źródło: gov.pl 


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Daniel Wydrych 

Gość: Piotr Galus (trener, prowadzący gimnastykę w radiowej Jedynce) 

Data emisji: 6.06.2020 r. 

Godzina emisji: 8.19

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwolnienie z lekcji WF. Ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:45
Może być jednorazowe, wypisywane na okoliczność chwilowej niedyspozycji dziecka bądź długoterminowe. Zgodnie z obowiązującym przepisami uczeń może zostać zwolniony całkowicie z lekcji wychowania fizycznego lub być zwolniony jedynie z wykonywania określonych ćwiczeń. Jakie są zasady wystawiania zwolnienia z WF?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw. Zobacz nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 00:20
Od 6 czerwca zaczynają działać, zamknięte z powodu koronawirusa, kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki i sale zabaw - przypomina Ministerstwo Rozwoju. W sobotę zaczną obowiązywać wytyczne dotyczące działania tych branż - poinformował resort. Opublikowano też nowe zasady dla organizatorów kongresów i targów.
rozwiń zwiń