Wsparcie dla rodzin, wsparcie dla branży turystycznej. Marlena Maląg o nowych bonach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 07:40
- Bon turystyczny w wysokości 500 zł otrzymają dzieci. Realizacja bonów będzie możliwa do 2021 roku - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Marlena Maląg: Zależy nam aby ustawa o dodatku solidarnościowym została jak najszybciej przyjęta przez Senat
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznejFoto: PR1

W radiowej Jedynce minister mówiła o bonach turystycznych, które zaproponował prezydent Andrzej Duda.

- Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów, skorzysta z niego 6 mln dzieci - poinformował prezydent podczas wizyty w Ustce.

Bon będzie miał postać elektroniczną, będzie się go uzyskiwało poprzez zarejestrowanie się na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie on przydzielany po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu, że dotyczy to osoby uprawnionej do otrzymania bonu turystycznego. Korzystanie z bonu należy zgłosić placówce, w której będzie realizowany wypoczynek dziecka.

East News turystyka góry 1200.jpg
Politycy o bonie turystycznym. PiS chwali, opozycja szuka dziury w całym

Dwutorowe wsparcie

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że patrząc na sytuację pandemii, trzeba popatrzeć na branże, które ucierpiały. - Bon turystyczny będzie mógł być zrealizowany w Polsce. W ten sposób środkami zostanie zasilona branża turystyczna - powiedziała minister. 

- Jest to szerokie wsparcie zarówno dla rodzin z dziećmi, ale także drugi filar to wsparcie branży turystycznej w Polsce, a więc przedsięwzięcie, które inwestuje w rodzinę, a z drugiej strony pomoże wyjść z kryzysu branży turystycznej - podkreśliła Marlena Maląg.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Piotr Gociek
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 09.06.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Dobry start" również w tym roku. Każdy uczeń otrzyma 300 zł wyprawki

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 18:05
Program "Dobry start", czyli świadczenie przysługujące dzieciom uczącym się w szkole, będzie obowiązywać również w tym roku. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: musimy dalej realizować politykę wsparcia przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 14:14
Ponad 76 mld zł trafiło do polskich firm i pracowników, aby zabezpieczyć i ochronić miejsca pracy; to środki z różnych instrumentów – tarczy antykryzysowej, tarczy finansowej oraz tarczy pomocowej – powiedziała w Jaworzynie Śl. szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
rozwiń zwiń