Joanna Scheuring-Wielgus: Robert Biedroń jest jedynym lewicowym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 09:32
Poseł Lewicy i członek Komitetu Wyborczego Roberta Biedronia zwraca uwagę, że kandydat Lewicy na prezydenta jako jedyny prezentuje wartości lewicowe. Pozostali kandydaci to konserwatyści. - Jeżeli ktoś myśli, że Rafał Trzaskowski jest lewicowy, to się myli - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Scheuring-Wielgus.
Audio
  • Joanna Scheuring-Wielgus o kampanii wyborczej Roberta Biedronia (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-Wielgus Foto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Gość Jedynki zauważa, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem chadeckiej Platformy Obywatelskiej i przedstawia jej wartości, a są one różne od tego, co przedstawia Robert Biedroń.

- Jeżeli ktoś myśli, że Rafał Trzaskowski jest lewicowy, to się myli - mówi. I wymienia różnice np. w podejściu do stosunków państwo-Kościół, do aborcji, do likwidacji umów śmieciowych. Jej zdaniem kandydat Lewicy jest jedynym kandydatem o poglądach lewicowych, socjaldemokratycznych i jest jedyną osobą, która rywalizuje z kandydatami konserwatywnymi, prawicowymi.

Robert Biedroń i Lewica inicjują dyskusje na ważne tematy

Joanna Scheuring-Wielgus zauważa, że Robert Biedroń reprezentuje środowisko, które wprowadza na agendę bardzo ważne tematy. Jak mówiła, już kilka lat temu poruszał ważne dla Polski tematy, o których inne partie nie chciały mówić. Choćby takie jak konieczność odejścia od węgla kamiennego w gospodarce.

- Kiedy dwa lata temu Robert Biedroń mówił o tym na Torwarze, to był wyśmiewany przez oponentów politycznych, ale później temat ten został zagospodarowany i teraz wszyscy o tym mówią, bo widzą, co się dzieje z klimatem - podkreśla poseł.

- Zjednoczona Prawica czy partie centrowe, takie jak Platforma Obywatelska, nie pochylały się nad tematami ochrony środowiska. Dopiero teraz się pochylają, bo widzą, że te tematy są ważne i trzeba się nimi zająć. Zresztą z propozycji Lewicy korzystają też inni kandydaci na prezydenta - dodaje polityk.

Gość radiowej Jedynki daje przykład prezydenta Andrzeja Dudy, który zgłosił propozycję ustawy o dodatku solidarnościowym. - To jest ukradzenie projektu Lewicy, która złożyła go kilka tygodni wcześniej, zanim Andrzej Duda się obudził - mówi.

Robert Biedroń odzyskuje formę

Joanna Scheuring-Wielgus przekonuje, że Robert Biedroń odzyskał dobrą formę, ma energię, spotyka się z ludźmi, a on bardzo lubi takie spotkania, co przełoży się na wzrost popularności. - Mam nadzieję, że ten wynik za trzy tygodnie będzie dla nas satysfakcjonujący - kończy Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłuchaj całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi:  Piotr Gociek

Gość: Joanna Scheuring-Wielgus (poseł Lewicy i członek Komitetu Wyborczego Roberta Biedronia)

Data emisji: 9.06.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wrażliwy na kwestie społeczne". Wanda Nowicka o kandydacie Lewicy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 08:01
- Robert Biedroń proponuje wizję Polski opartą z jednej strony o przestrzeganie praw człowieka, respektowanie wszystkich osób żyjących w Polsce pod kątem ich praw; drugi aspekt to wrażliwość na kwestie społeczne, zwłaszcza teraz, w dobie koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Wanda Nowicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda zdecydowanie prowadzi w nowym sondażu. Pozostali kandydaci daleko w tyle

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 18:25
Na ubiegającego się o reelekcje prezydenta Andrzeja Dudę chce głosować 42,7 proc. badanych; na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego 26,6 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Trzecie miejsca na podium z wynikiem 7,7 proc. poparcia uzyskał Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń