Jarosińska-Jedynak: to nowy ambitny budżet UE, Polska jednym z największych beneficjentów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 08:41
- Trudno nie być zadowolonym z propozycji UE - podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Odniosła się w ten sposób do nowego budżetu UE i podziału środków w ramach funduszu odbudowy.
Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-JedynakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Polska może otrzymać co najmniej 700 mld złotych z Europejskiego Funduszu Odbudowy i wieloletnich ram finansowych - powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Jak dodała, to znacząco większa kwota niż w poprzedniej unijnej propozycji.

premier-1200-pap.jpg
Premier: trzeba zastosować sprawiedliwy rozdział środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy

- Negocjacje cały czas trwają. Prowadzimy je od 2018 roku, kiedy pojawiły się pierwsze propozycje budżetu wieloletnich ram finansowych. Jak w każdych negocjacjach pojawiają się zwolennicy i przeciwnicy pewnych rozwiązań - powiedziała minister w "Sygnałach dnia".

Jak dodała, negocjowany jest nowy ambitny budżet UE. - Polska jest jednym z największych beneficjentów - oceniła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


Posłuchaj
08:58 PR1_SD_2020_06_23-08-15-05.mp3 Małgorzata Jarosińska-Jedynak: premier Mateusz Morawiecki skutecznie negocjuje budżet, broni polskich racji (Sygnały dnia)

 

Gość Jedynki wyjaśniła, że Polska w negocjacjach chce połączyć interesy różnych części Europy. - Premier Mateusz Morawiecki skutecznie negocjuje budżet, broni polskich racji - zaznaczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Piotr Gociek
Gość: Małgorzata Jarosińska-Jedynak (minister funduszy i polityki regionalnej)
Data emisji: 23.06.2020
Godzina emisji: 08.15

pg/ans 

Czytaj także

Polska beneficjentem funduszu odbudowy. Kuźmiuk: bez nacisków premiera nie byłoby to możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 16:15
- Gdyby nie było rozmów i nacisków premiera Mateusza Morawieckiego oraz Grupy Wyszehradzkiej, to Polska nie byłaby trzecim beneficjantem funduszu odbudowy - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stawka jest przeogromna". Saryusz-Wolski o budżecie UE po koronakryzysie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 20:50
- Można zauważyć ostrożność największych aktorów na europejskiej scenie. Stawka jest naprawdę duża - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: nowy budżet UE zostanie wypracowany nie wcześniej niż w październiku

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 17:28
Czterogodzinny wideoszczyt przywódców państw Unii Europejskiej w sprawie budżetu po 2020 roku i Funduszu Odbudowy zakończył się bez porozumienia. W Unii nie ma więc zgody co do rozdziału tych pieniędzy. Ale szef Rady Europejskiej Charles Michel zapewnił, że jest wola porozumienia.
rozwiń zwiń