Tomasz Siemoniak: po latach obecności w NATO powinniśmy patrzeć na efekty, a nie piękne słowa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:48
- Jesteśmy sojusznikiem USA od 1999 r., od kiedy weszliśmy za ich sprawą do NATO, i po 21 latach obecności powinniśmy patrzeć na konkrety - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

- Jestem bardzo rozczarowany brakiem efektów tej wizyty i brakiem konkretnych ustaleń - oświadczył Tomasz Siemoniak w radiowej Jedynce.

andrzej duda pap 1200 .jpg
"Kierunek został wytyczony". Prezydent Andrzej Duda o większej obecności wojsk USA w Polsce

Jak ocenił były szef MON, podczas wizyty Andrzeja Dudy w USA padły tylko ogólniki.

- Kieruję się tym, co padło na konferencji prasowej z ust prezydentów Dudy i Trumpa - i tam, poza ogólnikami i komunikatem Białego Domu, nie było jakichkolwiek szczegółowych deklaracji dotyczących zwiększenia żołnierzy - powiedział gość "Sygnałów dnia".


Posłuchaj
10:22 PR1_SD_2020_06_25-08-15-01_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: po latach obecności w NATO powinniśmy patrzeć na efekty, a nie piękne słowa (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Jestem gorącym zwolennikiem zwiększania obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce – zaznaczył Tomasz Siemoniak. - Jestem rozczarowany, że zapowiedzi, które pojawiały się w mediach – rozumiałem, że są z otoczenia prezydenta – się nie spełniły – dodał polityk PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej) 
Data emisji: 25.06.2020
Godzina emisji: 8.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: chcemy zwiększonej obecności wojsk USA, ale na warunkach szanujących Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 08:28
- Każde spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych jest ważne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller: z USA trzeba mieć jak najlepsze stosunki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:35
- Nie znam polskiego polityka, który będąc w Białym Domu, coś na tym stracił. Może nic nie zyskać, tak jak było, zdaje się, wczoraj w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy, ale na pewno nie straci - mówił w Polskim Radiu 24 Leszek Miller, były premier, europoseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN o deklaracjach prezydentów USA i Polski: chodzi o zwiększenie zapowiadanej liczby żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:16
Rozmowy o współpracy wojskowej ze Stanami Zjednoczonymi nie dotyczą już wypełnienia ubiegłorocznych deklaracji o tysiącu dodatkowych żołnierzy USA w Polsce, lecz tego, jak zwiększyć zapowiedzianą w niej liczbę żołnierzy, którzy mają zostać przysłani do Polski – powiedział szef BBN Paweł Soloch.
rozwiń zwiń