"Trzaskowski lekceważy wyborców". Bielan o programie kandydata KO

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 07:25
- To całkowicie surrealistyczna sytuacja. Publikując swój program 24 godziny przed zakończeniem kampanii, Rafał Trzaskowski lekceważy wyborców - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bielan, rzecznik kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.
Adam Bielan
Adam BielanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
aduda 20625263 1200.jpg
Andrzej Duda: polityk musi realizować to, na co umówił się z wyborcami, większość obietnic zrealizowałem

Gość "Sygnałów dnia" zaznaczył, że Andrzej Duda od rana prowadzi intensywną kampanię wyborczą. - O świcie prezydent odwiedził mleczarnię. W planach jest jeszcze przybycie na targ, potem spotka się z mieszkańcami Śląska. Kampania zakończy się w Małopolsce, w Nowym Sączu, ok. godz. 22 - mówił Adam Bielan.

Czytaj także:

- Czeka nas bardzo intensywny dzień. Jeden z internautów wyliczył, że Andrzej Duda pokona dzisiaj blisko 600 km. To chyba najdłuższa trasa kampanii spośród wszystkich kandydatów. To wyraz szacunku dla wyborców - nasz kandydat od świtu do nocy stara się o ich zaufanie - dodał.

Posłuchaj
12:15 [ PR1]PR1 (mp3) 26 czerwiec 2020_06_26_07_14_for_media.mp3.mp3 Adam Bielan: to głosy wyborców zadecydują o tym, kto będzie prezydentem (Sygnały dnia/Jedynka)

Dystans do sondaży

Podczas rozmowy poruszono również temat sondaży wyborczych. - Podchodzę  do nich - i o tym mówi też nasz kandydat Andrzej Duda - z dużym dystansem. Przypomnijmy, że 5 lat temu niemal żaden sondaż nie dawał zwycięstwa prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a wygrał - podkreślił.

duda1200pap.jpg
Andrzej Duda wygrywa w sondażu dla "Faktów" TVN. Spadek poparcia dla Trzaskowskiego

- Niezależnie od tego, czy te sondaże były dla nas bardzo dobre, bądź odwrotnie - trzeba przede wszystkim skupić się na pracy i spokojnie czekać na wynik wyborów. (...) Widzimy jednak ten spadek Rafała Trzaskowskiego, który odnotowała stacja TVN24 - nadmienił. - To głosy wyborców zadecydują o tym, kto będzie prezydentem. Nie sondaże - dodał.

Program Trzaskowskiego

Na stronie Trzaskowski2020.pl opublikowany został program wyborczy kandydata KO na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. Program składa się z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota". Adam Bielan stwierdził, że "to całkowicie surrealistyczna sytuacja".

- To pokazuje również stan mediów w naszym kraju. W żadnym państwie, w którym media mają silną pozycję i są obiektywne, nie ma takiej sytuacji, żeby kandydat głównej siły opozycyjnej praktycznie do ostatniego dnia kampanii nie ujawniał swojego programu - tłumaczył.

- Rafał Trzaskowski jest jedynie dublerem, zmiennikiem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Są członkami tej samej formacji. Kandydat KO prowadzi kampanię od blisko sześciu tygodni. Fakt, że tak lekceważy wyborców, publikując swój program 24 godziny przed zakończeniem kampanii... Coś jest nie tak - powiedział rzecznik kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadziła: Katarzyna Gójska

Gość: Adam Bielan (rzecznik kampanii prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 07.15

pb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kierunek został wytyczony". Prezydent o większej obecności wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 19:00
- To, że jako pierwszy otrzymałem zaproszenie po wybuchu pandemii, jest dla Polski bardzo dobrą informacją. Dlatego, że jako pierwszy mogłem odnieść się do kwestii relokacji żołnierzy USA w Europie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezydent Polski Andrzej Duda. Podkreślił, że rozmawiał z Donaldem Trumpem o dodatkowej liczbie amerykańskich żołnierzy, która nie jest objęta podpisanymi wcześniej dwoma umowami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie godziny kampanii. Ekspert: przed pierwszą turą nie spodziewam się wielkiej "bomby"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 18:00
– Wiele wskazuje na to, że rozstrzygnięcie wyborów zapadnie w drugiej turze. Jeśli ktoś przygotował polityczną "bombę", wybuchnie ona dopiero przed drugą turą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. marketingu politycznego i komunikacji strategicznej. Jak mówił, z pewnością spodziewać się należy debaty między dwoma głównymi kandydatami, może ona przesądzić nawet o wyniku wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek: rodzina i jej obrona są priorytetem prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 21:13
- Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapewniła w Olsztynie, że rodzina i jej obrona są priorytetem prezydenta Andrzeja Dudy. Powiedziała, że obecnie "mniejszość próbuje większości narzucić swój sposób myślenia i światopogląd".
rozwiń zwiń