Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar". Gajadhur: sprawdzamy pojazdy i kierowców

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 07:50
- W trakcie ferii i wakacji kontrole autokarów są wzmożone. Sprawdzamy czy pojazdy są sprawne technicznie, a kierowcy trzeźwi i wypoczęci - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.
Alvin Gajadhur
Alvin GajadhurFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

26 czerwca rusza akcja "Bezpieczny autokar". W całym kraju inspektorzy z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego będą sprawdzali pojazdy wiozące dzieci i młodzież na wakacje. Kontrole będą się odbywać zarówno w wyznaczonych stałych punktach, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych, ale przede wszystkim na trasach wiodących do letnich kurortów

Czytaj więcej
autokar shutter 1200.jpg
"Bezpieczna Jedynka". Kontrole autokarów w czasie wakacji

Alvin Gajadhur podkreślił, że inspektorzy w całej Polsce sprawdzają podstawowe elementy pojazdów. - Kontrolujemy układ hamulcowy, kierowniczy, stan opon i oświetlenie. Mamy na terenie całego kraju kilka mobilnych stacji diagnostycznych, które są wykorzystywane do tego typu kontroli. Wtedy ta pewność jest stuprocentowa - powiedział Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Posłuchaj
07:20 _PR1_AAC 2020_06_27-07-18-02.mp3 Główny Inspektor Transportu Drogowego o akcji "Bezpieczny autokar" (Jedynka/Sygnały dnia)

- Niestety zdarzają się bardzo niepokojące przypadki niesprawnych hamulców czy zużytych opon, dlatego warto zgłaszać autokary do kontroli. Każdy rodzic może o to poprosić Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Proszę o takie zgłoszenie na kilka dni wcześniej przed planowanym wyjazdem - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Daniel Wydrych

Gość: Alvin Gajadhur (Główny Inspektor Transportu Drogowego)

Data emisji: 27.06.2020

Godzina emisji: 07.17

jp

Czytaj także

"Nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania". Premier na zakończenie roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:00
- Dziękuję za ten nietypowy rok szkolny. Nauczyciele, uczniowie stanęli na wysokości zadania - powiedział w Pionkach premier Mateusz Morawiecki. Życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.
rozwiń zwiń