Radosław Fogiel: Andrzej Duda zdobył 3 miliony nowych głosów w porównaniu z 2015 rokiem

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:58
- To dość spory sukces, dość duża różnica. Oczywiście, wszystko w rękach wyborców - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, komentując oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja DudyFoto: PR

1200 pkw.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania

Według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. - o tym poinformował we wtorek rano przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.


Posłuchaj
09:06 (Jedynka/Sygnały dnia) Radosław Fogiel o wyniku pierwszej tury wyborów i o kampanii wyborczej (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- To dość zadowalający wynik – mówił Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, komentując wynik urzędującego prezydenta, ubiegającego się o reelekcję. - Prezydent Andrzej Duda zdobył prawie 3 miliony nowych głosów w porównaniu z 2015 rokiem, to pokazuje, jaki ma potencjał w przekonywaniu do siebie Polaków, zdobywania nowych wyborców – mówił.

- Nigdy w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy nie przyszłoby nam do głowy, że wszystko jest jasne i rozstrzygnięte. Przed nami jeszcze dwa tygodnie ciężkiej pracy, spotkań z Polakami – przekonywania do programu Andrzeja Dudy - dodał.

W audycji mowa była także o kampanii wyborczej. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 30.06.2020 r. 

Godzina emisji: 7.16

***

PAP/Jedynka/agkm/ans