Tomasz Trela: Robert Biedroń zasługiwał na lepszy wynik wyborczy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:57
- Czas na analizę wyniku Roberta Biedronia i na wnioski jest przed nami. Jestem z tego wyniku bardzo niezadowolony, bo przy swojej ciężkiej pracy zasługiwał on na lepszy wynik wyborczy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela (Lewica).
Tomasz Trela
Tomasz TrelaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tematem audycji były wybory prezydenckie i wynik wyborczy kandydata Lewicy Roberta Biedronia. - Dziękuję wszystkim wyborcom Roberta Biedronia i gratuluję tym, którzy weszli do II tury. Dziękuję także wszystkim, którzy poszli głosować. Czas na analizę wyniku Roberta Biedronia i na wnioski jest przed nami. Jestem z tego wyniku bardzo niezadowolony, bo przy swojej ciężkiej pracy Robert Biedroń zasługiwał na lepszy wynik wyborczy - przyznał Tomasz Trela.

Robert Biedroń PAP 1200.jpg
"Czas odłożyć bajki na półkę". Piotr Müller skomentował fatalny wynik Biedronia w Słupsku

"Będzie nowe otwarcie"

- Poparcie dla Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza spadło, kiedy w wyborach pojawił się Rafał Trzaskowski. Kiedy kampania wyborcza startowała, wszyscy kandydaci byli równi. W czasie epidemii trzeba było komunikować się w nieco inny sposób z wyborcami. Do analizy jest wiele różnych czynników. Przed epidemią Robert Biedroń miał 10-11 punktów procentowych z tendencją wzrostową - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
08:39 _PR1_AAC 2020_06_30-08-15-45.mp3 Tomasz Trela o wyniku wyborczym Roberta Biedronia (Sygnały Dnia/Jedynka)

- Lewica jest trzecią siłą polityczną w Parlamencie. 5 lat temu świetny wynik uzyskał Paweł Kukiz, a jego partia dziś jest w PSL. Wyciągniemy z tego szybko wnioski i pójdziemy do przodu. Będzie nowe otwarcie Lewicy z nowym programem, będziemy mówić o naszych postulatach i w tych rzeczach Lewica będzie bardzo konsekwentna - zapowiedział polityk.

Czytaj także:

- Prowadzone są rozmowy Roberta Biedronia z Rafałem Trzaskowskim, ale nie chodzi tu o targi. Czekam na kompleksową ofertę Trzaskowskiego, bo jest mi do niego bliżej niż do prezydenta Dudy. Liczę na to, że Trzaskowski odniesie się do najważniejszych postulatów Lewicy - podsumował.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Trela (Lewica)

Data emisji: 30.06.2020 

Godzina emisji: 08.15

pkr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Weryfikuje go warszawska praktyka". Publicysta o liście Trzaskowskiego do wyborców PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 11:00
- Rafał Trzaskowski próbuje pokazać się jako polityk łączący ludzi. List do wyborców PiS weryfikuje jednak warszawska praktyka, która pokazywała co innego - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gośćmi audycji byli również dr Krzysztof Karnkowski (socjolog i publicysta), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzej Duda powiększył swój elektorat". Urszula Rusecka o wynikach głosowania

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:20
- To najlepszy wynik od 20 lat, jaki osiągnął kandydata na prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Urszula Rusecka. Gościem audycji "Dwie strony" była także poseł Lewicy Katarzyna Kotula, która skomentowała wynik wyborczy Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Tak miasta i wsie głosowały na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 17:31
W niedzielnych wyborach prezydent Andrzej Duda uzyskał najlepszy wynik w gminach do 5 tys. osób, a kandydat KO Rafał Trzaskowski - w miastach powyżej 500 tys. osób. Kandydatem, którego poparcie utrzymywało się na podobnym poziomie niezależnie od wielkości gminy, był Krzysztof Bosak (Konfederacja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzaskowski ma ograniczone możliwości pozyskania głosów". Publicysta o drugiej turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:55
- Rafał Trzaskowski zgromadził ponad 800 tys. głosów więcej niż Koalicja Obywatelska w wyborach parlamentarnych, wydaje się, że możliwości jego elektoratu są już na wyczerpaniu i będzie walczył o wyborców Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa), który wraz z Hubertem Biskupskim dyskutował o strategii wyborczej kandydatów w II turze wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rafał Trzaskowski idzie w kierunku plebiscytu". Sergiusz Trzeciak o drugiej turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 21:44
- Trzaskowski idzie w kierunku plebiscytu, w którym jego zdaniem, powinni go poprzeć wszyscy, którzy są przeciwko PiS. Unika w tej chwili kampanii programowej, idzie w kierunku kampanii skierowanej na prosty wybór - mówił w Polskim Radiu 24 Sergiusz Trzeciak, ekspert od wizerunku politycznego.
rozwiń zwiń