Rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". Marlena Maląg: to potężne wsparcie dla rodziców i polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 08:51
- Świadczenie dotyczy wszystkich uczniów do 20. roku życia, a także osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Gwarantem inwestowania w rodzinę i gwarantem realizacji tych świadczeń jest Karta Rodziny, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
tablet skype rozmowa rodzina komunikator 1200.jpg
Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Od 1 lipca rozpoczyna się nabór wniosków online do programu "Dobry Start". To świadczenie zwane inaczej "300+" jest wypłacane rodzinom na zakup wyprawki szkolnej. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia, a także Platformę Usług Elektronicznych ZUS. 

Posłuchaj
08:26 _PR1_AAC 2020_07_01-07-15-17.mp3 Marlena Maląg: program "Dobry Start" to potężne wsparcie dla rodziców i polskich rodzin (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Świadczenie dotyczy wszystkich uczniów do 20. roku życia, a także osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. To świadczenie pomaga spokojnie rozpocząć rok szkolny. To potężne wsparcie dla rodziców i polskich rodzin. Elektroniczny nabór znacznie przyśpiesza realizację tych wniosków, a od 1 sierpnia można składać wnioski drogą stacjonarną. Program funkcjonuje trzeci rok. W sumie przez te trzy lata mamy 4,5 mld złotych - 3 mld złotych to poprzednie dwa lata. W tym roku w budżecie jest 1,5 mld zł - mówiła Marlena Maląg

"Karta Rodziny gwarantem"

rodzina_ok.jpg.jpg
"Tworzymy Polskę przyjazną rodzinom". Marlena Maląg podsumowała programy społeczne

- W tym roku także ci, którzy korzystają ze świadczenia 500+ nie muszą składać nowych wniosków, a jedynie dotyczy to tych, którzy ubiegają się o nowe 500+ gdy urodziło się dziecko. Już 114 miliardów złotych tego wsparcia trafiło do polskich rodzin - przyznała polityk.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej stwierdziła, że "gwarantem inwestowania w rodzinę, podnoszenia godności rodziny i gwarantem realizacji tych świadczeń jest Karta Rodziny, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę". 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 01.07.2020 r. 

Godzina emisji: 7.16

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypłata mikropożyczek. Minister rodziny: zainteresowanie jest duże

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:20
- Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą odpowiedzialną w Warszawie za realizację mikropożyczek i głęboko wierzymy, że w trosce o naszych przedsiębiorców, zadanie to będzie realizowane sprawnie, tak, aby ci mali przedsiębiorcy jak najszybciej pieniądze otrzymali - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:11
- Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego to ważne wsparcie dla polskich rodzin - oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
rozwiń zwiń