"To duże rozczarowanie". Władysław Teofil Bartoszewski o wyniku wyborczym Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 08:50
-  Tradycyjnie PSL źle wypada w wyborach prezydenckich. Myśleliśmy, że tym razem uda się przełamać tę barierę. Jest rozczarowanie, że mimo ogromnego wysiłku i dobrej kampanii, to się nie udało - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL-Koalicja Polska.
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: W. Kusiński/Polskie Radio
collage rbwkk 1200.jpg
Biedroń i Kosiniak-Kamysz z poparciem poniżej 3 proc. Zobacz, jak skomentowali swój wynik

Wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza to jedno z największych wyborczych rozczarowań w ostatnim czasie. Jeszcze kilka tygodni temu sondaże dawały liderowi ludowców szansę nawet na wejście do II tury, a tymczasem finalnie przekroczył on tylko 2 proc. poparcia.


Posłuchaj
09:39 _PR1_AAC 2020_07_01-08-15-06.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski: tradycyjnie PSL źle wypada w wyborach prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Władysława Teofila Bartoszewskiego to duże rozczarowanie. - Nasz kandydat walczył od listopada, przejechał 35 tys. km, był w kilkuset miejscowościach, widział się z tysiącami ludzi, miał dobry program. Były oczekiwania na lepszy wynik - przyznał.

"PSL źle wypada w wyborach prezydenckich"

- Tradycyjnie PSL źle wypada w wyborach prezydenckich. Myśleliśmy, że tym razem uda się przełamać tę barierę. Jest rozczarowanie, że mimo ogromnego wysiłku i dobrej kampanii, to się nie udało. Wczoraj było posiedzenie szefostwa partii, które jednogłośnie, w 100 procentach, poparło Kosiniaka-Kamysza. To najlepszy prezes, jakiego możemy mieć. Fantastycznie zmienił partię - powiedział poseł.

Gość Programu 1 Polskiego Radia dodał, że "na razie Koalicja Polska trwa". - Ja sądzę, że ona będzie dalej trwać i się rozszerzać, bardzo dobrze nam się współpracuje - ocenił.

Zapytany, kogo PSL poprzez w II turze wyborów, do której weszli prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski (PO) zacytował słowa Kosiniaka-Kamysza. - Stoimy po stronie demokratycznego państwa, wartości konstytucyjnych. Nasi wyborcy zachowają się przyzwoicie - podkreślił.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (poseł PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 1.07.2020 r. 

Godzina emisji: 7.16

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: Rafał Trzaskowski dobrze mówi ogólnikami

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 18:20
- Podejrzewam, że w przekazie Rafała Trzaskowskiego więcej jest formy niż treści. Dlatego nie chciał debaty z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej. 
rozwiń zwiń