Chcesz dorobić do pensji? Zostań rachmistrzem spisowym

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 10:32
W całej Polsce prowadzona jest rekrutacja na rachmistrzów spisowych. Osoby, które ją przejdą, przeprowadzą między 1 września a 30 listopada spis z użytkownikami gospodarstw rolnych. Ile zarobią za wywiady telefoniczne, a ile za rozmowy w terenie?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, która ma co najmniej średnie wykształcenie, płynnie posługuje się językiem polskim w mowie i piśmie oraz jest niekarana. Rachmistrz może zarobić po 20 złotych od każdej osoby spisanej w wywiadzie telefonicznym, natomiast za rozmowę przeprowadzoną w terenie po 37 złotych. Nabór na rachmistrzów terenowych trwa w gminnych urzędach do 8 lipca.

Posłuchaj
02:31 _PR1_AAC 2020_07_01-06-47-23.mp3 Jak zostać rachmistrzem terenowym? (Jedynka/ Sygnały dnia)

- Każdy chętny, który chce zostać rachmistrzem, powinien zgłosić się do najbliższego Urzędu Gminy i poinformować o chęci bycia rachmistrzem. Następnie takie osoby zostaną przeszkolone w formie zdalnej. Te osoby, które zdadzą egzamin pozytywnie, zostaną mianowane na rachmistrzów spisowych - mówi Karolina Banaszek, rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego.

❗️Rachmistrzowie poszukiwani❗️ Chcesz aktywnie uczestniczyć w spisie rolnym? Chcesz sobie dorobić? Zgłoś się do Urzędu...

Opublikowany przez Gmina Zakroczym Wtorek, 16 czerwca 2020

Zainteresowanie jest różne

W całej Polsce do przeprowadzenia spisu rolnego potrzeba około 5700 rachmistrzów. Są gminy, gdzie wystarczy kilku rachmistrzów, ale jednak nawet tylu chętnych trudno znaleźć. - Na chwilę obecną do spisu rolnego zgłosiła się jedna osoba - potwierdza Monika Radzińska z Urzędu Miasta i Gminy Piotrkowa Kujawskiego.

Są też gminy, gdzie chętnych nie brakuje. - Limit miejsc to 21 rachmistrzów terenowych. Do dzisiaj do Urzędu Miejskiego wpłynęło 59 zgłoszeń - informuje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadził: Daniel Wydrych

Materiał: Izabela Kostyszyn

Data emisji: 1.07.2020 

Godzina emisji: 6.47

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strategia "Wizja Zero". Prezes KRUS: chcemy zmniejszyć liczbę wypadków w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:01
- "Wizja Zero" opiera się na trzech filarach: zdrowiu, bezpieczeństwie oraz dobrostanie, rozumianym jako szeroko pojęte zadowolenie z życia. Doświadczenie pokazuje, że ciągły kontakt z rolnikami, spotkania, edukacja procentują - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandra Hadzik, prezes KRUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawałnica podczas podróży autem? Lepiej zjedź z drogi

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 14:13
Na polskich drogach kierowcy często muszą mierzyć się z gwałtownymi burzami i niesprzyjającą pogodą. Jazda w złych warunkach może skończyć się wypadkiem. Co zatem należy zrobić podczas nawałnicy, aby bezpiecznie dotrzeć do domu?
rozwiń zwiń