Rzecznik prezydenta: stanowisko PO ws. Marszu Niepodległości było nieprzejednane

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 08:41
- Stanowisko Stowarzyszenia Marsz Niepodległości jest emanacją tego, czego nie dokonywał Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Jej stanowisko w sprawie Marszu Niepodległości było nieprzejednane. W czasie rządów tej partii dochodziło do sytuacji przez nas nieakceptowalnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obaj kandydaci i ich sztaby zabiegają o poparcie elektoratu tych pretendentów, którzy przegrali w pierwszej turze. Kuszą m.in. wyborców Krzysztofa Bosaka - jako pierwsi tę próbę podjęli politycy PO.

EN_1200marsz.jpg
Tusk wspiera Trzaskowskiego w walce o elektorat Bosaka. Internauci przypomnieli, jak PO traktowała narodowców

W środę do tej kwestii odnieśli się przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Apelowali do swoich sympatyków, aby w drugiej turze wyborów prezydenckich nie głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Przypominali m.in. o akcjach policji za rządów PO, które były wymierzone w uczestników marszu.


Posłuchaj
09:21 PR1_AAC 2020_07_02-08-15-58_for_media.mp3 Błażej Spychalski: stanowisko PO ws. Marszu Niepodległości było nieprzejednane (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Błażej Spychalski nie zaprzeczył, że stanowisko Stowarzyszenia Marsz Niepodległości jest dla Andrzeja Dudy bardzo ważne. - Proszę pamiętać, że prezydent uczestniczył w Marszu Niepodległości. A w tym zorganizowanym na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wziął udział, stojąc na jego czele - podkreślił.

"Dochodziło do sytuacji przez nas nieakceptowalnych"

Gość "Sygnałów dnia" zaznaczył także, że stanowisko Stowarzyszenia Marsz Niepodległości "jest także emanacją tego, co pan prezydent wcześniej dokonywał". - A z drugiej strony emanacją tego, czego nie dokonywał Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Jej stanowisko w sprawie Marszu Niepodległości było nieprzejednane. W czasie rządów tej partii dochodziło do sytuacji przez nas nieakceptowalnych. Policja rozpędzała uczestników marszu, dochodziło do pałowania - mówił Błażej Spychalski.

pap_trzaskowski1200.jpg
"Nie dajcie się nabrać na te fałszywe umizgi". Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości o Trzaskowskim

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta)

Data emisji: 2.07.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzaskowski zabiega o poparcie Konfederacji. Tak potępiał narodowców i walczył z Marszem Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:31
Rafał Trzaskowski rozpoczął walkę o głosy wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury. Pochwalił Szymona Hołownię, komplementował Władysława Kosiniaka-Kamysza. Zwrócił się także do wyborców Konfederacji, przekonując, że w pewnych kwestiach mają wspólne poglądy. Jego umizgi do środowisk narodowych mogą budzić niemałe zdziwienie, biorąc pod uwagę, jak wcześniej się do nich odnosił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chce ich oszukać i wykorzystać". Marian Kowalski o zwrocie Trzaskowskiego do wyborców Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:24
- Ukłony Rafała Trzaskowskiego w stronę elektoratu Krzysztofa Bosaka są haniebne - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator polityczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andruszkiewicz: za rządów PO działacze środowisk narodowych i wolnościowych byli prześladowani

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 17:30
- Rządy Platformy Obywatelskiej były bardzo trudnym czasem dla środowisk patriotycznych, narodowych, wolnościowych. Ich działacze, którzy dziś tworzą Konfederację, byli przez państwo pod rządami PO prześladowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji. 
rozwiń zwiń