"To jest niezwykła arogancja". Ryszard Legutko o publikacji redaktora naczelnego "Die Welt"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 07:30
- Redaktor naczelny "Die Welt" powinien usłyszeć odpowiedź. Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS, odnosząc się do komentarza redaktora naczelnego niemieckiego dziennika.
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: facebook.com/profLegutko

Posłuchaj
10:17 [ PR1]PR1 (mp3) 6 lipiec 2020 07_14_14.mp3 Ryszard Legutko o komentarzu redaktora naczelnego "Die Welt" (Jedynka/"Sygnały dnia")

 

W opublikowanym w niedzielę wieczorem komentarzu redaktor naczelny "Die Welt" wyraził oburzenie wobec "propagandy prezydenta Andrzeja Dudy", kierowanej przeciw grupie WELT i wydawnictwu Axel Springer.

1200 duda.jpg
"O to prosiliśmy i pan prezydent to spełnił". Rodzina ułaskawionego mężczyzny przerywa milczenie

"Wróćmy szybko do cywilizowanego dyskursu. Chcielibyśmy z panem o tym porozmawiać, panie prezydencie Duda" - napisał. 

Odpowiedź Ryszarda Legutko

Do publikacji niemieckiego dziennika odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS. 

- To jest niezwykła arogancja. Spora część polityków i opinii publicznej w Niemczech ma stosunek niezwykle protekcjonalny do Polski i Polaków - ocenił. 

Czytaj również:

- Niemcy są krajem, w którym panuje monopol praktycznie jednego zestawu opinii. Tam nie ma czegoś takiego jak zróżnicowanie. Kto się różni, ten natychmiast jest piętnowany - dodał.

"Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską"

Według niego redaktor "DW" powinien usłyszeć odpowiedź. - Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne -  kontynuował europoseł PiS. 

- Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską i w strukturę medialną w Polsce - podsumował Legutko.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Ryszard Legutko (europoseł PiS)

Data emisji: 6.07.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

kad

Czytaj także

Beata Szydło: wynik prezydenta Andrzeja Dudy w I turze wyborów jest doskonały

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 07:52
- Wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy jest doskonały. Uzyskał więcej głosów w I turze niż 5 lat temu, a więc Polacy pozytywnie ocenili jego 5-letnią kadencję. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
rozwiń zwiń