Marek Sawicki: Władysław Kosiniak-Kamysz najlepsze dni ma jeszcze przed sobą

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 08:30
- Pójdę na drugą turę wyborów prezydenckich, bo jestem demokratą i konserwatystą. Mam do tego prawo i z niego skorzystam - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Polskie Radio

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził jednak, że nie ujawni publicznie, na kogo będzie w niedzielę głosował. - Mam wielki problem, bo będę wybierał mniejsze zło - powiedział.

Czytaj więcej
Andrzej Duda w Łomży 1200 PAP.jpg
Andrzej Duda: by Polska się rozwijała, konieczne jest dobre współdziałanie między prezydentem i rządem

- Jak zagłębiam się w wyborców prezydenta Andrzeja Dudy, to słyszę, że Warszawa jest w ruinie. Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego mówią zaś, że cały kraj jest w ruinie. Jedno i drugie nie jest jednak prawdą, bo stolicy i całej Polsce można pozazdrościć rozwoju. Te skrajne opinie warto odłożyć na bok - stwierdził Marek Sawicki.

Posłuchaj
11:27 _PR1_AAC 2020_07_08-08-13-04.mp3 Marek Sawicki (PSL) o wyborach prezydenckich (Jedynka/Sygnały dnia)

Co z szefem ludowców?

Gość radiowej Jedynki skomentował również aktualną sytuację Władysława Kosiniaka-Kamysza, który w wyborach prezydenckich otrzymał niewiele ponad 2 proc. głosów. - To, co teraz robi szef PSL, nie ma już znaczenia. Wykonał on ogromną pracę, która będzie procentowała - ocenił Sawicki.

- Po tej polsko-polskiej bitwie ktoś będzie musiał posprzątać, bo poziom agresji w społeczeństwie prędzej czy później Polaków zainteresuje. Władysław Kosiniak-Kamysz najlepsze dni ma więc jeszcze przed sobą - stwierdził poseł ludowców.

Czytaj więcej
bartoszewski 1200.jpg
Władysław Teofil Bartoszewski: Kosiniak-Kamysz był zbyt merytoryczny

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Grzegorz Jankowski
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 08.07.2020
Godzina emisji: 08.15

jp

Czytaj także

"Przyjdzie czas Władysława Kosiniaka-Kamysza". Poseł PSL o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 17:26
- Władysław Kosiniak-Kamysz jest człowiekiem wartości, mówił o ważnych sprawach, nawoływał do współpracy. Dzisiaj te wartości nie mają posłuchu, ale przyjdzie czas, że w zgodzie będziemy współpracować. To będzie czas Kosiniaka-Kamysza - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Pasławska, wiceprezes PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny w kampanii prezydenckiej tonował emocje

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 17:12
- Przyszedł taki moment w tej kampanii, która zaczęła się toczyć wokół emocji, a nie programów, kiedy Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny z kandydatów tonował emocje. Dopóki PiS i PO nie wprowadzały do debaty tematów światopoglądowych, niezwykle dobrze przebijał się w sondażach ze swoim programem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
rozwiń zwiń