Natalia Kukulska śpiewa Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 14:49
Pomysł, aby wydać płytę z utworami śpiewanymi do muzyki Fryderyka Chopina dojrzewał w Natalii Kukulskiej 10 lat. To w 200. rocznicę urodzin muzyka zaproszono ją jako wokalistkę do wykonania jazzowych wersji kompozycji naszego wielkiego muzyka.
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Według niej wyszło to na tyle ciekawie, że pomyślała, że warto te kompozycje wydać na płycie. I taką okazją stała się obchodzona w tym roku 210. rocznica urodzin wielkiego pianisty. - Pomysł w tym czasie się rozwinął, bo zaprosiłam do niego orkiestrę Sinfonia Varsovia - wyznaje.


Posłuchaj
17:21 2020_07_12 12_18_17_PR1_CZAS_POGODY.mp3 Natalia Kukulska o nowej płycie z utworami do muzyki Fryderyka Chopina (Czas pogody/Jedynka)

 

Pięć pań i pięciu panów

Na płycie są utwory w aranżacji pięciu kompozytorów - Krzysztofa Herdzina, Adama Sztaby, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego i Pawła Tomaszewskiego. Do nagrania zostały doproszone wokalistki, ale co ciekawe, nie w roli piosenkarek. O napisanie tekstów zostały poproszone Mela Koteluk, Gaba Kulka, Kayah, Bovska i Natalia Grosiak. Natalia jest autorką pozostałych pięciu tekstów.

Płytę promuje piosenka "Czułe struny As-dur" w opracowaniu Pawła Tomaszewskiego.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Rozmawia: Małgorzata Raducha 

Gość: Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 12.07.2020 r. 

Godzina emisji: 12.18

ag

 

 

 

Czytaj także

Utwory Jarosława Kukulskiego zyskały nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:50
26 maja na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert "Życia mała garść" poświęcony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje ich córka Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska zaśpiewa dzieciom i rodzicom w radiowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:38
23 listopada (sobota) Natalia Kukulska wystąpi w studiu im. Witolda Lutosławskiego wraz z dziećmi, które zostały wybrane w I Konkursie Dziecięcych Talentów, w którym była jurorką. Przyznaje, że była oczarowana, a wśród małych uczestników konkursu były prawdziwe perełki. - Był to dzień, który mnie zasłodził urokiem tych małych istot - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej. "Chopin jest zawsze na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:30
- Muzyka Chopina od zawsze robi wielkie wrażenie. Jest niezwykle kunsztowna i tak uniwersalna, że od tylu lat kocha ją cały świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska, zapowiadając swój największy projekt muzyczny w życiu. Dziś odbyła się premiera jej pierwszego singla z albumu "Czułe struny".
rozwiń zwiń