Andrzej Halicki: trzeba zasypać podział w polskim społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:00
Europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki w Programie 1 Polskiego Radia skomentował wynik kandydata KO Rafała Trzaskowskiego oraz podsumował kampanię wyborczą. - To nie była normalna kampania, to kilka tygodni w czasach szczególnie trudnych - uznał.
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: Polskie Radio

Andrzej Halicki wskazywał, że ta kampania pokazała bardzo wyraźny podział w polskim społeczeństwie, który trzeba zasypać. - Widać erozję władzy i bardzo silny mandat dla Trzaskowskiego, który stał się liderem ruchu samorządowego i obywatelskiego protestu wobec kierunku, który dzisiaj PiS narzuciło - mówił.

Posłuchaj
10:41 _PR1_AAC 2020_07_13-08-16-47_for_media.mp3 Andrzej Halicki: to nie była normalna kampania, to kilka tygodni w czasach szczególnie trudnych (Sygnały Dnia)

- Andrzej Duda ma bardzo słaby mandat w tej chwili do tego, by kontynuować ten język, który zaprezentował w kampanii - stwierdził.

wygrana 1200 pap.jpg
Wyniki PKW z 99,97 proc. obwodów. Andrzej Duda wygrywa z przewagą około pół miliona głosów

"Rafał Trzaskowski powinien spotkać się z Andrzejem Dudą"

Andrzej Halicki powiedział, że Rafał Trzaskowski powinien odpowiedzieć na wczorajsze zaproszenie na spotkanie z parą prezydencką. - Do takiego spotkania powinno dojść i na pewno do niego dojdzie - zapewnił.

Europoseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że wyborcy Rafała Trzaskowskiego zasługują na to, by prezydent uwzględniał także ich oczekiwania.

- Duda musi zmienić retorykę, z tej wykluczającej wiele grup społecznych, i sposób postępowania. Prezydent musi być prezydentem wszystkich Polaków, musi reprezentować nas wszystkich, a nie tylko być rzecznikiem partii rządzącej tak, jak było przez ostatnie pięć lat - argumentował.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 08.15

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Być może mamy duży obywatelski zryw". Poseł PO-KO o frekwencji w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 08:30
- Jestem ciekaw, czy wysoka frekwencja w minionych wyborach prezydenckich jest tylko efektem dużych emocji wokół minionej kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyliusz, poseł PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKW: wieczorem lub we wtorek bliższe informacje o skali ew. protestów wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 09:00
Być może w poniedziałek wieczorem, najpóźniej we wtorek, będzie można powiedzieć coś bliższego, jaka jest skala ewentualnych protestów wyborczych – powiedział w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To rekord wyborów w XXI wieku". PKW podała dane dot. frekwencji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 09:35
Według cząstkowych, nieoficjalnych wyników na podstawie 99,97 proc. protokołów, frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła ponad 68,12 proc. Przewodniczący PKW, sędzia Sylwester Marciniak podkreślił, że to rekordowy wynik.
rozwiń zwiń