Minister rolnictwa: PSL już od dawna nie reprezentuje rolników

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 07:34
- PSL przypomina sobie o wsi raz na cztery lata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Minister mówił o poparciu, jakiego rolnicy i mieszkańcy wsi udzielili Andrzejowi Dudzie i Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: Polskie Radio

Gość radiowej Jedynki stwierdził, że bardzo się cieszy, że rolnicy poparli Andrzeja Dudę, ponieważ to są ludzie "twardo stąpający po ziemi". Odnosząc się do poparcia kandydata PSL, którego w I turze wyborów poparło tylko 3 proc. rolników, Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że PSL "poniósł dramatyczną klęskę w tych wyborach".

kosiniak 663 free.jpg
Będzie koalicja Zjednoczonej Prawicy z PSL? Władysław Kosiniak-Kamysz: idziemy własną drogą

- Ta partia już od dawna nie reprezentuje rolników i mieszkańców wsi, a raczej różnego rodzaju urzędników, którzy z rekomendacji tej partii zasiadają przede wszystkim w samorządach i tych pilnują interesów - ocenił minister rolnictwa. - Przypominają sobie o wsi raz na 4 lata, wtedy kiedy kadencje się kończą - dodał polityk PiS.


Posłuchaj
09:55 PR1_SD_2020_07_16-07-16-02_for_media.mp3 Jan Krzysztof Ardanowski: rolnicy to ludzie, którzy twardo chodzą po ziemi i nie wybierają kogoś tylko dlatego, że coś obiecuje, tylko realnie oceniają działania, które były podejmowane (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Bojkot popierających Andrzeja Dudę?

- Pojawił się jakiś apel, aby bojkotować regiony, w których głosowano na Andrzeja Dudę, czy rolników, którzy świadomie oceniając, co się dzieje w Polsce, zagłosowali na zwycięskiego prezydenta - zaznaczył minister rolnictwa.

- Czy na tej zasadzie myśląc, należałoby bojkotować duże miasta, które głosowały na Rafała Trzaskowskiego? Zrezygnować z zakupów i usług w tych miastach, czy uczelni, które tam są zlokalizowane, czy np. nie jeździć do województwa pomorskiego, bastionu PO od dawna, tylko dlatego, że ludzie tam popierają jakiegoś kandydata? - pytał Jan Krzysztof Ardanowski, dodając, że "w tym zacietrzewieniu jakieś granice być muszą".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)
Data emisji: 16.07.2020
Godzina emisji: 07.15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: w następnym budżecie UE większe pieniądze dla polskiego rolnictwa niż kiedykolwiek

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:21
- W następnej perspektywie budżetowej UE - jak mówi dziś KE - dla polskiego rolnictwa będzie przeznaczone 33,5 mld euro; to ogromne pieniądze, największe, jakie w ogóle do tej pory były, które muszą być mądrze wydane - powiedział we wtorek w Augustowie (Podlaskie) prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie koalicja Zjednoczonej Prawicy z PSL? Władysław Kosiniak-Kamysz: idziemy własną drogą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 09:43
Prezydent Andrzej Duda ma prawo do sklejania rozdartej po wyborach prezydenckich Polski, ale musi tego chcieć - podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem, Duda podczas swojej kadencji uczestniczył w podziale Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazało się, że PiS ma większe poparcie niż anty-PiS". Jankowski o wyborach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 19:30
- Były to pierwsze wybory, gdzie przy tak dużej mobilizacji okazało się, że PiS ma większe poparcie w społeczeństwie niż anty-PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem "Debaty Dnia" był również Hubert Biskupski ("Super Express").
rozwiń zwiń