Marcin Kierwiński: Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 08:04
- Przygotowujemy się na nowy sezon polityczny, otwieramy ugrupowanie na nowe osoby. Równolegle Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny dedykowany wszystkim, którzy chcą być aktywni, ale nie zamierzają wiązać się z partią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.
Marcin Kierwiński, poseł PO
Marcin Kierwiński, poseł POFoto: PR

Choć Rafał Trzaskowski uzyskał nieco ponad 10 mln głosów, niedawne wybory prezydenckie były szóstymi z rzędu, które Platforma Obywatelska przegrała. Zza kulis dobiegają głosy, że część działaczy partii domaga się rozliczeń i obrania nowego kursu. Z kolei przegrany kontrkandydat Andrzeja Dudy zapowiedział utworzenie ruchu obywatelskiego, tzw. Nowej Solidarności.

po rozłam pap_20171021_0CM 1200.jpg
Powyborcze rozliczenia w Platformie Obywatelskiej. Jesienią znikną znane twarze?

Posłuchaj
09:23 PR1_AAC 2020_07_28-07-15-02_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: przygotowujemy się na nowy sezon polityczny (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Marcina Kierwińskiego nie dojdzie do radykalnych zmian w jego politycznym obozie. - Platforma Obywatelska jest i będzie. To partia z wielką tradycją i prawie 20-letnim stażem, więc tutaj nic się nie zmieni. Niemniej jednak przygotowujemy się na nowy sezon polityczny, a także na nowe otwarcie. Otwieramy ugrupowanie na nowe osoby: takie, które po kampanii Rafała Trzaskowskiego chciałyby nas zasilić - podkreślił sekretarz generalny PO.

"Ta para pozwoli zmienić PO"

Poseł jednocześnie przyznał, że powyborcza zapowiedź kontrkandydata Andrzeja Dudy będzie realizowana. - Równolegle Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny dedykowany wszystkim, którzy chcą być aktywni, ale nie zamierzają wiązać się z partią - zaznaczył.

Marcin Kierwiński odniósł się także do głosów, jakie dobiegają ze strony opozycji, by obecny prezydent Warszawy stanął na czele PO. Stwierdził, że najlepsze rozwiązanie to współpraca Rafała Trzaskowskiego z Borysem Budką, przewodniczącym partii. - Wiem, że doskonale pracują. Ta para pozwoli zmienić i Platformę, i całą scenę polityczną po stronie opozycji - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Marek Król 1200.jpg
Marek Król: PO nie ma żadnych szans na pozyskanie elektoratu w mniejszych miejscowościach

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Piotr Gociek

GośćMarcin Kierwiński (poseł KO, sekretarz generalny PO)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 07.15

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czarzasty do polityków PO: złapcie trochę dystansu i samokrytyki wobec siebie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:13
- Platforma Obywatelska ma problem z tym, jak znaleźć winnego za wynik pana Trzaskowskiego, rezultat, który nie jest zły poza tym, że jeden z kandydatów musiał w II turze wygrać, a drugi przegrać - powiedział Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański o ruchu "Nowa Solidarność": mamy do czynienia z działaniem pozornym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 09:30
 - Wydaje mi się, że mamy do czynienia z działaniem polegającym na pokazaniu, że Platforma Obywatelska istnieje, a z drugiej strony będącym reakcją na przegraną w wyborach prezydenckich - mówi w "Komentarzu poranka" Programu 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN), odnosząc się do ruchu "Nowa Solidarność".
rozwiń zwiń