Marek Zagórski: dokupujemy 30 tysięcy tabletów dla polskich szkół

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 09:10
Ministerstwo Cyfryzacji aktywnie włączyło się w polepszenie nauczania na odległość. Minister Marek Zagórski mówi w Programie 1 Polskiego Radia, że resort pracuje nad tym, żeby jak najwięcej sprzętu trafiło do szkół. - Platformy dostępowe platformami, ale uczniom i nauczycielom potrzebny jest sprzęt - podkreśla.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Polskie Radio

Minister zapewnia, że jego resort już przekazał znaczne środki - ponad 400 milionów złotych - samorządom, żeby dokonały odpowiednich zakupów. - Dokupujemy kolejne 30 tysięcy tabletów i będziemy z pewnością ten proces kontynuować - poinformował.

shutterstock_restauracja smartfon 1200.jpg
Wakacje bez koronawirusa. Ministerstwo apeluje o korzystanie z aplikacji ProteGO Safe

Posłuchaj
07:47 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_29 07_41_21_for_media.mp3 Marek Zagórski: Platformy platformami, ale potrzebny jest sprzęt dla uczniów i nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Co z rekonstrukcją rządu

Marek Zagórski nie chciał odnosić się do prasowych spekulacji w sprawie rekonstrukcji rządu, według których Ministerstwo Cyfryzacji miałoby zostać zlikwidowane. - Nie interesują nas plotki o likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji. Trwają prace nad wzmocnieniem rządu, ale są one w pierwszej fazie i wszystkim przyda się trochę cierpliwości - mówi.

Wnioski z pandemii

Szef resortu cyfryzacji zwrócił uwagę, że pandemia pozwala na wyciągnięcie pewnych wniosków. Zapewnił, że w celu poprawy dostępu obywateli do urzędów rozszerzane będą e-usługi. - Wnioski z pandemii są takie, że potrzebujemy jeszcze szybszego i pewniejszego dostępu do internetu. Wszystkie inwestycje w tym zakresie będą kontynuowane, także z funduszu odbudowy - zapewnił.

Minister tłumaczył też zasadę działania aplikacji ProteGO Safe. Jak wyjaśnia, aplikacja to elektroniczny dziennik spotkań. Jeżeli ją pobierzemy, zapamięta spotkania z ostatnich 14 dni z innymi smartfonami z tą aplikacją. Ma to pomóc w ograniczaniu rozpowszechniania koronawirusa. - Kluczowa jest szybka i precyzyjna informacja o tym, z kim osoby zakażone miały kontakt, żeby jak najszybciej te osoby ostrzec i odizolować - mówi. Aplikacja zapamiętuje nie tylko spotkania z osobami znajomymi, ale też z obcymi np. w sklepie, czy na stadionie. Warunkiem jest jej obecność na obu smartfonach, naszym i spotkanej osoby.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 29.07.2020

Godzina emisji: 7.40

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa aplikacja monitorująca stan zdrowia ma pomóc w walce z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 20:05
Od dziś na urządzenia wyposażone w system Android dostępna jest polska aplikacja ProteGo Safe, która ma pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Na razie aplikacja umożliwia monitorowanie stanu zdrowia za pomocą specjalistycznej ankiety, w przyszłości pozwoli także na tworzenie listy osób, z którymi miało się kontakt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"ProteGO Safe powiadamia o ryzyku zakażenia". Minister cyfryzacji o aplikacji do walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 07:26
- Celem aplikacji ProteGO Safe, nad którą pracowano w Polsce, ale też na całym świecie, jest skuteczniejsze typowanie osób, które mogą mieć kontakt z osobami zakażonymi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

mPrawo Jazdy coraz bliżej. Wkrótce ruszą testy specjalnej aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 15:22
W najbliższy piątek Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, która między innymi znosi obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy.
rozwiń zwiń