Nadużycia są sporadyczne - mówi wicewojewoda dolnośląski

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 12:20
Lada dzień akcja przeciwpowodziowa na Dolnym Śląsku będzie się kończyć. Choć oczywiście usuwanie skutków powodzi potrwa jeszcze bardzo długo.
Audio
  • Wicewojewoda dolnośląski Ilona Antoniszyn-Klik o koordynacji pomocy dla powodzian


Wicewojewoda dolnośląski Ilona Antoniszyn-Klik zapewnia, że zawyżanie cen lub próby wyłudzenia zasiłku to są sporadyczne przypadki. - Dziś zgłoszono jeden przypadek. To incydenty - mówi w magazynie "Z kraju i ze świata". Pokażmy to, co dobre - dodaje. A godna pokazania jest ludzka solidarność i bezinteresowne gesty pomocy.

Ilona_Antoniszyn-Klik
Ilona_Antoniszyn-Klik

Ilona Antoniszyn-Klik zwraca uwagę, że tragedia Bogatyni jest rozreklamowana, ale powodzią zostały dotknięte również inne miejscowości. Im też trzeba pomagać. Dlatego ważna jest koordynacja pomocy.

Władze wojewódzkie czuwają, żeby dary były sprawiedliwie rozdzielane. Wraz z Urzędem Marszałkowskim stworzono też zespół, który będzie starał się, aby dostawy pomocy nie wygasły po kilku dniach, ale zostały rozdzielone na najbliższe miesiące.

Jeśli chodzi o wznowienie dostaw prądu, to ekipy energetyczne błyskawicznie odbudowują linie. Bez prądu jest dziś zaledwie kilkuset odbiorców. Do tych domów, które są przeznaczone do wyburzenia prąd nie będzie podłączany.

Ilona Antoniszyn-Klik apeluje do ludzi i organizacji, które chcą nieść pomoc poszkodowanym przez powódź, aby kontaktowały się z Urzędem Wojewódzkim, tel. 71 340 69 30. Pod tym numerem telefonu będzie można uzgodnić wszelkie szczegóły.

(ag)

Czytaj także

Ponad 152 milionów dla poszkodowanych powodzią

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 11:33
Ponad 152 milionów złotych zostanie przekazanych dla osób poszkodowanych przez powódź – poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji, Jerzy Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Bogatyni były uprzedzone o nawałnicach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 07:40
Już w piątek w południe ostrzegano, że w rejonie Bogatyni może spaść około 100 litrów wody na metr kwadratowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogatynia nie jest sama

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2010 21:27
Do miasta wciąż napływa pomoc. Mieszkańcy mają już co jeść i pić. Wciąż brakuje jednak artykułów higienicznych.
rozwiń zwiń