Polski Bon Turystyczny. Marlena Maląg: bardzo mnie cieszy kolejne wsparcie dla polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 06:32
- Bon turystyczny to wsparcie rodzin, ale też branży turystycznej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dotychczas do programu Polskiego Bonu Turystycznego zgłosiło się blisko sześć tysięcy firm, organizacji i stowarzyszeń. Ich listę będzie można znaleźć wkrótce na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Żeby otrzymać bon turystyczny, musimy się zarejestrować przez internet w systemie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę. Polski Bon Turystyczny ma wartość 500 zł i będzie przysługiwał na każde dziecko do 18. roku życia. Dla dzieci niepełnosprawnych będzie to 1000 zł.

Posłuchaj
11:08 [ PR1]PR1 (mp3) 31 lipiec 2020 07_15_04_for_media.mp3 Marlena Maląg: spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania bonem turystycznym (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania - powiedziała w "Sygnałach dnia" Marlena Maląg, wskazując na dużą liczbę zapytań o bon, podczas pracy nad tym programem. Jak dodała, "Polacy się przyzwyczaili, że państwo działa sprawnie i szybko można realizować zadania".

wakacje rodzina namiot 1200.jpg
Bon turystyczny. Zobacz, w jaki sposób można go wkrótce aktywować

Minister podkreśliła, że bardzo ją cieszy kolejne wsparcie dla polskich rodzin i że "młodzi Polacy będą zwiedzali i poznawali zakątki piękna Polski". Wskazała, że bon turystyczny to wsparcie rodzin, ale też branży turystycznej, poważnie dotkniętej pandemią koronawirusa. 

- Środki zabezpieczone na realizację bonu, czyli budżet tego programu, to ponad 3,5 mld zł - wskazała Marlena Maląg. 

W audycji mówiono też o pracach nad wpisaniem na stałe do Kodeksu pracy zapisów o pracy zdalnej i przygotowaniach do przewidywanej drugiej fali zachorowań na COVID-19. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska i Daniel Wydrych

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 07.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maląg: prezydent rozpoczął dobry czas dla polskich rodzin, ta polityka będzie kontynuowana

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:53
- Pan prezydent Andrzej Duda rozpoczął dobry czas dla polskich rodzin, ta polityka będzie kontynuowana - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń