Prezes ZUS: prawie 6,5 mln dzieci jest uprawnionych do otrzymania bonu turystycznego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:17
- Ponad 6 tys. podmiotów jest zainteresowanych przyjmowaniem płatności za swoje usługi w formie bonu turystycznego - poinformowała w Programie 1 Polskiego Radia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. 
Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń SpołecznychFoto: Archiwum ZUS

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Posłuchaj
07:22 [ PR1]PR1 (mp3) 31 lipiec 2020 07_42_09_for_media.mp3 Gertruda Uścińka: ponad 6 tys. podmiotów jest zainteresowanych przyjmowaniem płatności za swoje usługi w formie bonu turystycznego (Jedynka/Sygnały dnia)

 

Prezes ZUS wskazała, że prawie 6,5 mln dzieci jest uprawnionych do otrzymania bonu turystycznego. Dodała, że aby skorzystać z bonu, należy się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
Polski Bon Turystyczny. Marlena Maląg: bardzo mnie cieszy kolejne wsparcie dla polskich rodzin

- Rodzice, opiekunowie, także powinni posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych. Jeśli go nie posiadają, to jesteśmy do dyspozycji, aby ułatwić założenie tego profilu. Jest instrukcja na stronie głównej ZUS, można też przejść ten proces przez specjalnie dedykowaną dla Polskiego Bonu Turystycznego infolinię. Można także w jednostkach terenowych ZUS - poinformowała Gertruda Uścińska.

- Na dzisiaj liczba osób uprawnionych, które będą mogły po północy skorzystać z tego uprawnienia, a które posiadają profil na PUE to 1 mln 250 tys. 880 osób - dodała.

Podkreśliła, że zainteresowani wykorzystaniem bonu turystycznego będą to mogli zrobić już od 1 sierpnia tego roku i przypomniała, że bonem będzie można płacić do końca marca 2022 roku. Wartość tego uprawnienia to 500 zł i można tę sumę dzielić na kilka płatności.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Gertruda Uścińska (prezes ZUS)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 07.40

PR1/PAP/fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacje z Kartą Dużej Rodziny. Bogaty system zniżek w tysiącach lokalizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 03:05
7 tysięcy partnerów w 27 tysiącach lokalizacji oferuje zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny - przekazał resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Wiceszefowa ministerstwa Barbara Socha podkreśla, że niższe ceny obejmują też przejazdy kolejowe, zakup żywności, książek, kosmetyków, ubrań czy paliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Przybywa zgłoszeń od firm i hoteli

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 09:12
Przedsiębiorcy z branży turystycznej już od soboty mogą się rejestrować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jednym kliknięciem można się zgłosić do tego programu, akceptując warunki uczestnictwa, ale też weryfikacji – przypomina wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Do programu zgłosiło się już niemal 5 tys. podmiotów.
rozwiń zwiń