Bartoszewski: nie będzie wspólnej listy PSL z PO w wyborach parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:03
- PO jest partią, która ma lat około 20, a PSL obchodziło w zeszłym miesiącu 125. rocznicę powstania i nie podporządkuje się partii, która nie wiadomo, w jakim kierunku idzie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj

13:04 PR1 (mp3) 2020_08_03-07-14-46_for_media.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski: PSL nie podporządkuje się PO (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość Jedynki skomentował niedawną wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że wspólna lista opozycji w najbliższych wyborach parlamentarnych jest nieunikniona.

szumowski lukasz_1200.jpg
Pandemia COVID-19. Łukasz Szumowski: w tym tygodniu ruszają kontrole maseczek w sklepach

- Do tego nie dojdzie z bardzo prostego powodu, myśmy to już przerabiali w wyborach do PE. Był wtedy taki pomysł, że jak się wszyscy połączymy na opozycji, to będziemy w stanie wygrać te wybory - powiedział Bartoszewski. Jak dodał, skończyło się na oburzeniu wyborców PSL "tym, co działo się na paradach równości i innych marszach".

Czytaj także:

Zapytany, czy nie obawia się, iż PO będzie wywierać presję na mniejsze partie, żeby wziąć je pod skrzydła, Bartoszewski powiedział, że za PSL przemawia tradycja, a PO jest partią, która - jego zdaniem - nie wiadomo, w którą stronę zmierza.

- Taka narracja, że istnieje jedyna słuszna partia opozycyjna i wszyscy mają się jej podporządkować, to jest bardzo ładne. Tylko że PO jest partią, która ma lat około 20, a PSL obchodziło w zeszłym miesiącu 125. rocznicę powstania - zaznaczył. Zwrócił też uwagę na zbyt duże różnice światopoglądowe, które dzielą obie partie.

"Będą rozmowy z Hołownią"

1200_Jędraszewski_EN.jpg
"Uszanujcie nasze świętości". Apel abp. Jędraszewskiego po profanacji figury Chrystusa

Polityk PSL wyjaśnił, że celem jego ugrupowania jest budowanie Koalicji Polskiej. Przyznał też, że będą na pewno rozmowy z Szymonem Hołownią. - Przyciągnął do siebie wyborców, którzy nie chcieli PiS i PO, a którym można zaproponować alternatywę - tłumaczył.

Bartoszewski mówił też, że PSL jest gotowe rozmawiać z prezydentem i rządem na każdy merytoryczny temat. - Każdą rozsądną propozycję będziemy popierać, zresztą robimy to również w Sejmie, bo nie głosujemy zawsze przeciw - podkreślił.

Bartoszewski odniósł się też do aktów profanacji pomników, których dopuścili się aktywiści LGBT.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.


***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (minister zdrowia)

Data emisji: 3.08.2020

Godzina emisji: 08.15

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To duże rozczarowanie". Władysław Teofil Bartoszewski o wyniku wyborczym Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 08:50
-  Tradycyjnie PSL źle wypada w wyborach prezydenckich. Myśleliśmy, że tym razem uda się przełamać tę barierę. Jest rozczarowanie, że mimo ogromnego wysiłku i dobrej kampanii, to się nie udało - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL-Koalicja Polska.
rozwiń zwiń