Jacek Sasin: Zgromadzenie Narodowe musi się odbyć w terminie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 07:28
- 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy, zaprzysiężenie jest konieczne, aby mogła się rozpocząć druga kadencja - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Zaplanowane na 7 sierpnia posiedzenie Sejmu zostało przesunięte na 14 sierpnia" - poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Na 6 sierpnia zaś marszałek Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe, które zbierze się w Sejmie. Przed ZN Andrzej Duda złoży przysięgę, obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję.

sejm 1200 twitt.jpg
Sejm zbierze się później, niż planowano. Znamy datę nowego posiedzenia

Odnosząc się do zmian daty posiedzenia Sejmu, Jacek Sasin podkreślił, że Zgromadzenie Narodowe musi się odbyć w zaplanowanym terminie. - Nie ma żadnej możliwości ruchu. Zaprzysiężenie prezydenta musi się odbyć - stwierdził.


Posłuchaj
10:08 PR1_SD_2020_08_04-07-15-21_for_media.mp3 Jacek Sasin: 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy, zaprzysiężenie jest konieczne, aby mogła się rozpocząć druga kadencja (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Bojkot zaprzysiężenia?

Wicepremier, mówiąc o zapowiedzi bojkotu zaprzysiężenia przez opozycję, przyznał, że "ubolewa nad tego typu postawą".

- Są pewne zasady, które w państwie demokratycznym powinny być przestrzegane przez wszystkich polityków. Podstawową zasadą jest uszanowanie wyboru narodu, wyboru społeczeństwa - stwierdził. - Próba opowiadania, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest zwycięstwem nieważnym, że można je podważyć, jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale godzi w zasadę demokracji. Apeluję do polityków opozycji, by z tej drogi zawrócić - dodał Jacek Sasin, oceniając, że taka droga może prowadzić do anarchii i kompromituje opozycję.

"Nowe otwarcie"

Mateusz Morawiecki twitter 1200.jpg
"Nikt nie rozmawia o tym, że koalicja się rozpadnie". Politolog o planowanej rekonstrukcji rządu

Gość radiowej Jedynki przyznał, że planowana rekonstrukcja rządu może być nazwana "nowym otwarciem" po "maratonie wyborczym". - Potrzeba nowego otwarcia, bo wiele wyzwań jest przed nami, przed Polską. Potrzeba narzędzi do sprawnego rządzenia - podkreślił Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 04.08.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Państwo polskie pokazało swoją siłę". Jacek Sasin o walce z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 18:05
- Zrobiliśmy jako rząd wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Polakom. To się nam udało. Jeśli porównamy skalę epidemii w Polsce i w innych krajach europejskich, to możemy powiedzieć, że państwo polskie stanęło na wysokości zadania - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstaje koncern, który będzie poważnym graczem na rynkach europejskich". Jacek Sasin o fuzjach Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 07:35
- Orlen powinien być integratorem polskiego rynku energetycznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin. Wicepremier zapowiedział kolejną fuzję - połączenie Orlenu i PGNiG.
rozwiń zwiń