Andrzej Dera: to będzie inna prezydentura niż przez ostatnie 5 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:52
- To będzie inna prezydentura niż przez ostatnie 5 lat. Większe doświadczenia, druga kadencja też ma swoją specyfikę. Myślę, że to będzie zupełnie coś innego niż do tej pory - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. 
Andrzej Dera
Andrzej DeraFoto: Wojciech Kusiński/PR1

Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką; wygłosi orędzie przed ZN i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. 

Posłuchaj
10:14 [ PR1]PR1 (mp3) 6 sierpień 2020 08_15_13_for_media.mp3 Andrzej Dera: to będzie inna prezydentura niż przez ostatnie 5 lat (Jedynka/Sygnały dnia)

 

- Na pewno nikt nie zna treści wystąpienia, gdyż pan prezydent samodzielnie występuje, ma to ułożone w głowie - powiedział w "Sygnałach dnia" Andrzej Dera, podkreślając, że prezydent nie odczytuje żadnych wcześniej przygotowanych wypowiedzi. Jak ocenił, "to na pewno będzie bardzo ważne wystąpienie, pokazujące plan prezydentury na najbliższe 5 lat".

duda 20803105 1200.jpg
Andrzej Duda: będę prezydentem polskich spraw

Gość Jedynki przypomniał też, że Andrzej Duda stara się ze swoich obietnic wywiązywać.

Jego zdaniem "to będzie inna prezydentura niż przez ostatnie 5 lat". - Większe doświadczenia, druga kadencja też ma swoją specyfikę. Myślę, że to będzie zupełnie coś innego niż do tej pory - dodał Andrzej Dera.

Pytany o deklaracje absencji polityków opozycji podczas zaprzysiężenia, Andrzej Dera stwierdził, że "kontestowanie tych wyborów, to jest takie żałosne". - To jest takie obrażanie się na demokrację - powiedział.  

pad sztandar east news 1200.jpg
Inauguracja II kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Znamy harmonogram uroczystości

Gość Jedynki, który przebywał na autokwarantannie, poinformował w audycji, że ma już wynik testu na obecność koronawirusa, jest on negatywny i zamierza wziąć udział w zaprzysiężeniu.

- Nie ma już przeszkód do tego, żebym funkcjonował w normalnym życiu publicznym, politycznym i pracował w kancelarii - powiedział. 

W audycji poruszono też temat ewentualnych zmian personalnych w Kancelarii Prezydenta.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
GośćAndrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 08.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: do Trzaskowskiego przylgnęli ludzie starego systemu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:00
- Kiedy ogłaszał program bezpieczeństwa, w tle stali skompromitowani generałowie, którzy kończyli radzieckie szkoły. Jeśli chodzi o zaplecze Trzaskowskiego, to do niego przylgnęli ludzie starego systemu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydencki minister miał kontakt z zakażonym senatorem. Jest na "autokwarantannie"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 12:23
Jak przekazał dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna, Andrzej Dera oraz jego współpracownicy są na autokwarantannie. Uczestniczyli oni na posiedzeniu senackiej komisji, w której udział brał także Jan Filip Libicki - zakażony koronawirusem parlamentarzysta PSL.
rozwiń zwiń