Gawkowski: prawo powinno być równe dla wszystkich obywateli

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 09:10
- W Polsce prawo i sprawiedliwość powinny być stosowane w stosunku do wszystkich obywateli w taki sam sposób i z taką samą miarą. Temida za czasów Zbigniewa Ziobry niestety nie jest ślepa i nie rozdaje równo sprawiedliwości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W związku z aresztem dla Michała Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot" - w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją - zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób. W niedzielę wszyscy zatrzymani opuścili komendy. 

michał wójcik 1200.jpg
"Próba niedopuszczalnego nacisku". Wiceminister sprawiedliwości o żądaniu uwolnienia "Margot"

- W Polsce prawo i sprawiedliwość powinny być stosowane w stosunku do wszystkich obywateli w taki sam sposób i z taką samą miarą. Temida za czasów Zbigniewa Ziobry niestety nie jest ślepa i nie rozdaje równo sprawiedliwości. Wzrok przykuwa przede wszystkim tęcza, a gdy dochodzi do pobicia, na przykład w Radomiu albo na Marszu Niepodległości w 2017 roku, okazuje się, że te sprawy do tej pory są nierozliczone - zaznaczył w radiowej Jedynce Krzysztof Gawkowski. 

Czytaj również:

Podkreślił, iż "państwo działa tak, że aktywista - oskarżony o uszkodzenie furgonetki  z homofobicznymi hasłami - spędzi 2 miesiące w areszcie, czekając na proces". - Za to ksiądz pedofil skazany za molestowanie, na apelację poczeka na wolności. Czy to jest sprawiedliwe? - powiedział polityk. 

Michał Sz. podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:57 _PR1_SC1 2020_08_10-08-14-04.mp3 Krzysztof Gawkowski o aresztowaniu Michała Sz. (Sygnały Dnia) 


***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Gawkowski (szef klubu parlamentarnego Lewicy) 

Data emisji: 10.08.2020

Godzina emisji: 8.15

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To nie ma nic wspólnego z demokracją". Latos o protestach środowisk LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 18:00
- Spokojna reakcja policji pokazuje, że w Polsce mamy do czynienia, i z demokracją, i z szacunkiem dla tych, którzy protestują z tego czy innego powodu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
rozwiń zwiń