Czesław Mroczek o podwyżce wynagrodzeń dla polityków: to był błąd

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 08:32
- Chcieliśmy naprawić złą sytuację wynikającą z obniżenia wynagrodzeń dla posłów i samorządowców, ale decyzja o podwyższeniu wynagrodzeń w tak trudnym czasie dla kraju i Polaków była błędem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Czesław Mroczek z PO.
Czesław Mroczek
Czesław MroczekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
sejm 1200 twitt.jpg
Sejm za podwyżkami wynagrodzeń dla posłów, ministrów, prezydenta i pierwszej damy

Posłuchaj
11:45 PR1 (mp3) 2020_08_17-08-14-51_for_media.mp3 Czesław Mroczek: podwyżka wynagrodzeń dla polityków była błędem (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Kluby opozycyjnie w Sejmie podzieliły się partyjnie w głosowaniu nad ustawą, wprowadzającą podwyżki dla parlamentarzystów.

Czytaj także:

Zdaniem posła PO Czesława Mroczka źle się stało. - Chcieliśmy naprawić złą sytuację wynikającą z obniżenia wynagrodzeń dla posłów i samorządowców, ale decyzja o podwyższeniu wynagrodzeń w trudnym czasie dla kraju i Polaków była błędem. My jako PO od końca 2008 roku do końca swoich rządów zamroziliśmy wynagrodzenia osób sprawujących władzę, a ta decyzja temu zaprzecza i ten błąd z Sejmu musimy w Senacie naprawić i odrzucić ten projekt - przyznał polityk.

- Musimy zbudować system, w którym wynagrodzenie osób sprawujących władzę będą godziwe, ale nie będą nadmiernie wygórowane - dodał gość Polskiego Radia.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Czesław Mroczek (PO)

Data emisji 17.08.2020

Godzina emisji: 08.15

dn/kh

Czytaj także

Donald Tusk krytykuje opozycję. "Ogarnijcie się, proszę"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 01:35
"Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę" - napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do głosownia w Sejmie ws. podwyższenia wynagrodzenia parlamentarzystom.
rozwiń zwiń