Karol Karski: istnienie państw buforowych między UE a Rosją jest w interesie Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 07:35
- Trzeba tak wyważyć działania UE, aby nie doprowadzić do wypchnięcia Białorusi jeszcze głębiej w objęcia Rosji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski, europoseł z PiS.
Karol Karski
Karol KarskiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio
1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier: cała Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi

W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w formie wideokonferencji. Najważniejsze ustalenia szczytu to oświadczenie, że UE nie uznaje wyników niedawnych wyborów prezydenckich na Białorusi, wzywa do zaprzestania przemocy i apeluje o dialog, który miałby doprowadzić do wyjścia z kryzysu. O zwołanie szczytu w związku z białoruskim kryzysem zwracał się w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
09:56 PR1 (mp3) 2020_08_20-07-14-23_for_media.mp3 Karol Karski: istnienie państw buforowych między UE a Rosją jest w interesie Polski (Sygnał dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Karola Karskiego, "dobrze, że przywódcy państw członkowskich UE zebrali się i wyrazili wspólne stanowisko w tej sprawie". - Dla nas istotne jest, aby na Białorusi były przestrzegane standardy dotyczące praw człowieka, by nie rozpędzano pokojowych demonstracji, nie bito ludzi i aby władze nie prześladowały własnych obywateli - powiedział europoseł PiS.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "istnienie państw buforowych między UE a Rosją jest w interesie Unii Europejskiej, Polski i innych państw członkowskich". - Lepiej, żeby Białoruś była państwem demokratycznym, wtedy będzie bardziej stabilna. Trzeba tak wyważyć działania UE aby nie doprowadzić do wypchnięcia Białorusi jeszcze głębiej w objęcia Rosji - stwierdził.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyGrzegorz Jankowski 

Gość: Karol Karski (europoseł PiS)

Data emisji 20.08.2020

Godzina emisji: 07.15

dn/kh

Czytaj także

Protesty na Białorusi. Bernacki: musimy zastanowić się nad podjęciem szerszych działań

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 19:24
- Problem Białorusi mógłby być rozwiązany dużo wcześniej. Musimy zastanowić się nad podjęciem szerszych działań, niż tylko tych dotyczących Łukaszenki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Gościem audycji był również Bogdan Klich, senator KO.
rozwiń zwiń