Arkadiusz Mularczyk: Polska powinna angażować Unię Europejską w sprawie Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 09:02
Nasza polityka wobec Białorusi musi być racjonalna, mądra, przemyślana - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, odnosząc się do wydarzeń na Białorusi.
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: PR

mid-epa08620817 (1).jpg
SERWISY SPECJALNE DLA BIAŁORUSI

Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych,  zaznaczył, że Polska jest w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o prowadzenie polityki wobec Białorusi, bo na Białorusi mieszka wielu Polaków. - Trzeba pamiętać, że tę sytuację wykorzystuje propaganda rosyjska i łukaszenkowska, która stara się przekonać, że Polska ingeruje w sprawy Białorusi - podkreślił.


Posłuchaj
10:26 _PR1_AAC 2020_08_24-08-13-24.mp3 Arkadiusz Mularczyk: Polska powinna angażować UE w działania na rzecz Białorusi (Jedynka/Sygnały dnia)

 

Jak mówił, Polska powinna angażować Unię Europejską w sprawie Białorusi, skłonić Wspólnotę do angażowania się w sprawy białoruskie.

Jak podkreślił, istnieje zagrożenie, że niektórzy politycy w krajach zachodnich mogą patrzeć na interesy Białorusi przez pryzmat rosyjskich. Także tego rodzaju problemom Polska musi stawić czoło. – Polska powinna prowadzić politykę mądrą, racjonalną, przemyślaną – mówił. Polityk zaznaczył, że w interesach Polski jest to, by Białoruś stała się demokratycznym państwem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji była mowa także o sytuacji mniejszości polskiej na Białorusi i o nowym szefie dyplomacji.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznej

Data emisji: 24.08.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

agkm

Czytaj także

Michał Dworczyk: odejście szefów MZ i MSZ nie było zaskoczeniem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 21:29
- Oni zapowiadali swoje decyzje już dawno i wydaje się, że to pewne letnie spowolnienie, to był dobry moment - skomentował odejście Łukasza Szumowskiego z Ministerstwa Zdrowia i Jacka Czaputowicza z resortu spraw zagranicznych szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świetne nominacje". Komentarze polityków po ogłoszeniu przez premiera nazwisk nowych ministrów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 01:31
Politycy PiS pozytywnie oceniają nowych ministrów zdrowia i spraw zagranicznych Adama Niedzielskiego i Zbigniewa Raua. O nominacjach dla nowych szefów resortów poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmiany bardzo korzystne". Prof. Przemysław Czarnek o nowych ministrach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 18:20
- Jestem przekonany, że to zmiany na długo. Zarówno prof. Zbigniew Rau, jak i dr Adam Niedzielski to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, wybitni fachowcy. Jestem przekonany, że to zmiany długoterminowe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek, poseł PiS, prawnik i konstytucjonalista.
rozwiń zwiń