Antoni Mężydło o sytuacji w PO: jesteśmy rozżaleni, niektórzy się buntują

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 08:50
- Niepotrzebnie wewnętrznie w Platformie Obywatelskiej ta sprawa jest dalej rozgrywana - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o głosowaniu w sprawie podwyżek dla polityków Antoni Mężydło, senator PO.
Antoni Mężydło
Antoni MężydłoFoto: PAP/ARCH/Marcin Obara

Gość radiowej Jedynki został poproszony o komentarz do słów Krzysztofa Materny, który ocenił opozycję. - Zakres swojej kompromitacji przekroczyła już dawno, a przyznawanie się do kolejnych błędów jest tylko potwierdzeniem, że się do niczego nie nadaje - powiedział Materna.


Posłuchaj
09:18 PR1_SD_2020_08_26-08-14-34_for_media.mp3 Antoni Mężydło: jesteśmy rozżaleni, niektórzy w PO się buntują (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Wiem, że się zrobiła histeria wokół tych podwyżek, natomiast uważam, że Platforma z tego wyszła obronną ręką. Wycofała się i przeprosiła elektorat, który negatywnie zareagował na podwyżki, że PO dogaduje się z PiS - powiedział Antoni Mężydło.

- To zażegnało całkowicie kryzys i niepotrzebnie dzisiaj w Platformie Obywatelskiej, tak bardzo wewnętrznie, jest ta sprawa dalej rozgrywana. To powinno się skończyć - powiedział senator PO.

Ryszard Terlecki PAP 1200.jpg
"Inicjatorami tematu była opozycja". Terlecki o podwyżce płac dla parlamentarzystów

 - Jesteśmy rozżaleni, to jest naturalne dosyć, niektórzy się buntują, że nie powinno się narzucić tego stylu przeprowadzania tego typu ustaw - stwierdził polityk PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także kwestię ruchu społecznego w elektoracie PO i działań Rafała Trzaskowskiego.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Antoni Mężydło (senator PO)

Data emisji: 26.08.2020

Godzina emisji: 08:15

pg

Czytaj także

"Senat jest daleko od partyjnej polityki". Napieralski o głosowaniu ws. podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 18:41
- Nie wiem, jak zagłosują senatorowie, nie rozmawiałem z nimi w tej sprawie. To suwerenna decyzja izby wyższej, która jest daleko od partyjnej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł KO Grzegorz Napieralski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołownia komentuje kwestię podwyżek: osłabnie pozycja Budki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 09:39
- Nie jest to z całą pewnością moment na rozmowy o jakichkolwiek podwyżkach dla najwyższych przedstawicieli administracji - wskazał Szymon Hołownia. Lider ruchu Polska 2050 uważa, że sprawa ustawy o wyższych płacach dla osób na wysokich stanowiskach w państwie osłabi pozycję przewodniczącego PO Borysa Budki.
rozwiń zwiń