"W tej sprawie koalicja i opozycja powinny być po jednej stronie". Gawkowski o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:00
- Spotkanie zorganizowane przez premiera to była dobra inicjatywa. Dobra, bo powinniśmy wspólnie - jako koalicja i opozycja - w sprawie Białorusi być po jednej stronie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Kancelarii Premiera w środę odbyło się spotkanie szefa rządu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi. Na spotkaniu pojawili się reprezentanci wszystkich klubów i kół.

1200_Szczerski_PR1.jpg
Krzysztof Szczerski: sytuacja na Białorusi ewoluuje w niebezpiecznym kierunku

- Spotkanie zorganizowane przez premiera to była dobra inicjatywa. Dobra, bo powinniśmy wspólnie - jako koalicja i opozycja - w sprawie Białorusi być po jednej stronie - podkreślił Krzysztof Gawkowski.

Posłuchaj
10:11 PR1_MPLS 2020_08_28-08-15-21.mp3 Krzysztof Gawkowski o sytuacji na Białorusi (Sygnały Dnia)

 

Jak zaznaczył, "na tym spotkaniu zwyciężyła polska racja stanu". - Jako Lewica zaproponowaliśmy kilka rozwiązań. Pokazaliśmy jasno, że reżim Łukaszenki stracił wszelką legitymację do tego, aby mówić, że jest dzisiaj jedynym wodzem Białorusi - stwierdził gość radiowej Jedynki. 

Czytaj także:

Dodał, że "celem społeczności międzynarodowej, ale i polskiej dyplomacji jest stabilna i demokratyczna Białoruś".

- Zwracaliśmy uwagę, aby takie spotkania koordynujące były w Polsce częstsze, aby koalicja i opozycja mogły razem rozmawiać. Bo tu nie ma miejsca na politykę wewnętrzną. Tu jest tylko i wyłącznie polska racja stanu. Społeczeństwo białoruskie potrzebuje wsparcia: tego na poziomie moralnym, które mu zapewniamy, ale także wsparcia instytucjonalnego - powiedział Gawkowski. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Gawkowski (poseł Lewicy)

Data emisji: 28.08.2020 

Godzina emisji: 8.15

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PO: gromadzenie wojsk przy naszej granicy to straszenie Polską

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 08:40
- Łukaszenka wskazał głównego wroga w Polsce i w Polakach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bogusław Sonik, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wszystkie ugrupowania są zgodne, że największą wartością jest suwerenność i niepodległość Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 17:42
- Bez wyjątku, wszyscy mówili, że największą wartością jest suwerenność, niepodległość, niezależność i wolność Białorusi - mówił po spotkaniu z ugrupowaniami sejmowymi premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ciągu kilku dni przedstawione zostanie kalendarium działań dotyczących pomocy Polski dla Białorusi.
rozwiń zwiń