Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: chcemy, by w polskiej świadomości został ślad w pamięci godny tego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 09:02
- Współpracujemy regularnie i blisko z MON, żeby w polskiej świadomości został ślad w pamięci godny tego miejsca - tak o przygotowaniach do 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Karol Nawrocki
Karol NawrockiFoto: PAP/Adam Warżawa

Posłuchaj
10:29 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_29 08_15_for_media.mp3 Karol Nawrocki o 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej: współpracujemy bardzo blisko z MON 

Najbliższy wtorek to 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. O jej obchodach mówił w Programie 1 Polskiego Radia Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.

1200_Westerplatte_EN.jpg
Dyrektor Muzeum II WŚ: nie ma prawnej możliwości, by miasto Gdańsk zorganizowało obchody na Westerplatte

- W tym roku głównym organizatorem uroczystości na Westerplatte, które znajduje się w naszym zarządzie, jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Współpracujemy regularnie i blisko, żeby w polskiej świadomości został ślad pamięci godny tego miejsca - powiedział Nawrocki.

Odniósł się on również do powstania Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. - To zadanie, które mamy zaszczyt realizować, i które jeszcze raz wskaże światu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Mocą specjalnej ustawy nasze muzeum jest inwestorem i przygotowało koncepcję budowy tego muzeum, które będzie można odwiedzać od 2026 roku - dodał.

Więcej w całym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: dr Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej)

Data emisji: 29.08.2020 

Godzina emisji: 8.15

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schleswig-Holstein - koń trojański Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 06:09
Oficjalnie przybył po to, by jego załoga mogła złożyć hołd poległym w sierpniu 1914 roku marynarzom zatopionego krążownika "Magdeburg", pochowanym na cmentarzu w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: próba usamorządowienia obrony Westerplatte to całkowity absurd

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 10:39
- Ani w sensie logicznym, ani merytorycznym nie da się wydarzeń na Westerplatte sprywatyzować ani usamorządowić, tak samo jak nie można usamorządowić i sprywatyzować strajków gdańskich - zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń