Krzysztof Wyszkowski: cały czas groziła nam śmierć z rąk komunistów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 07:33
- To była sytuacja wojenna, spotkanie na froncie. Cały czas groziła nam śmierć. To było wymuszone ustępstwo na komunistach, a nie porozumienie Polaka z Polakiem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o porozumieniach sierpniowych Krzysztof Wyszkowski, działacz antykomunistyczny z czasów PRL.
Krzysztof Wyszkowski
Krzysztof WyszkowskiFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Już dziś w Gdańsku odbędą się główne uroczystości związane z 40. rocznicą Sierpnia '80 i powstania Solidarności. Obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, które zapoczątkowały demokratyczne zmiany w Polsce, poprzedzą poranne uroczystości związane z odsłonięciem trzech pamiątkowych tablic poświęconych działaczom opozycji antykomunistycznej.

sierpień 80 1200
Sierpień 80. Zobacz serwis specjalny

Zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego "przez całe lata prawda o tych wydarzeniach była zakłamywana, uczciwi ludzie nie mieli dostępu do mediów, królowało kłamstwo". - Ludzie, którzy prezentowali fałszywy obraz wydarzeń, zdołali dziś zdominować narrację nad tamtymi wydarzeniami. Nie byliśmy opozycją, lecz działaczami antykomunistycznymi, kontynuatorami Armii Krajowej. Byliśmy wrogami systemu - stwierdził rozmówca.

Posłuchaj
09:57 PR1 (mp3) 2020_08_31-07-13-19_for_media.mp3 Krzysztof Wyszkowski: cały czas groziła nam śmierć z rąk komunistów (Sygnały dnia/Jedynka)

 

  Gość Polskiego Radia przyznał, że "dziś czci się porozumienia sierpniowe na czele z prezydent Gdańska Dulkiewicz i innymi ludźmi z PO i mówi się o sukcesie porozumień, a to fałszowanie przeszłości". - To była sytuacja wojenna, spotkanie na froncie. Cały czas groziło nam zamordowanie przez komunistów. To było wymuszone ustępstwo na komunistach, a nie porozumienie Polaka z Polakiem. Prawda o tym porozumieniu została upubliczniona 13 grudnia - powiedział działacz antykomunistyczny.

  Czytaj również:

  - Jeżeli dziś kontrkandydat Andrzeja Dudy w wyborach dostaje 10 mln głosów, a jest synem agentki SB i walczy o przywrócenie przywilejów dla funkcjonariuszy SB, to jest miara hańby - dodał Wyszkowski.

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Tytuł audycji: Sygnały dnia

  Prowadzi: Katarzyna Gójska

  Gość: Krzysztof Wyszkowski (działacz antykomunistyczny z czasów PRL)

  Data emisji: 31.08.2020 

  Godzina emisji: 7.15

  dn

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak