"Są podejrzenia, że ta inwestycja była wadliwie zaprojektowana". Katarzyna Lubnauer o "Czajce"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:40
- Są poważne podejrzenia, że oczyszczalnia została zaprojektowana w sposób wadliwy - mówiła w "Sygnałach dnia" Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.  
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: Jedynka/Wojciech Kusiński

Posłuchaj
09:17 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_09_02 08_15_00_for_media.mp3 Katarzyna Lubnauer o sytuacji w opozycji (Jedynka/"Sygnały dnia") 

Kilka dni temu doszło do kolejnej awarii systemu przesyłowego w oczyszczalni "Czajka". W ocenie Katarzyny Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej "mamy do czynienia z wadliwie zaprojektowaną inwestycją".

Posłanka odniosła się też do sytuacji w opozycji oraz do wywiadu Donalda Tuska dla tygodnika "Polityka", w którym przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej stwierdził, że opozycja powinna skakać PiS-owi do gardła. 

muller piotr PR1 1200.jpg
Müller o pomocy rządu po awarii "Czajki": koszty operacji powinno ponieść miasto, to recydywa

- Opozycja ma dwa zadania: musi kontrolować rządzących, a z drugiej strony musi przedstawiać własne konstruktywne propozycje, pokazywać, że przedstawia wizję Polski, która jest atrakcyjna dla wyborców - stwierdziła Katarzyna Lubnauer. 

- Nie będzie dobrego rządu bez opozycji, która go merytorycznie punktuje - dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Katarzyna Lubnauer (poseł Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 02.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

kad

Czytaj także

Lubnauer: w opozycji trwa dyskusja o jej przyszłości. Budka ma silny mandat

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 08:14
- Naturalne jest, że w opozycji trwają dyskusje na temat jej przyszłości. Natomiast mandat Borysa Budki jest i był silny. W PO władze wybiera się demokratycznie. Przewodniczący został wybrany przy zdecydowanym poparciu członków ugrupowania - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń